18 Jarmark Folkloru

Dodano: 31 lipca 2017

W miniony weekend już po raz 18 odbył się Jarmark Folkloru. Dwudniowa impreza ściągnęła do Suwak kilkudziesięciu producentów regionalnych wyrobów w tym kulinarnych, twórców rękodzieła artystycznego nie tylko z Suwalszczyzny i polsko-litewskiego pogranicza, ale z głębi Polski.

– Osiemnasty Suwalski Jarmark Folkloru uważamy za otwarty – tę formułę w sobotnie południe, w przerwie koncertu zespołu ludowego „Przeroślaki” z Przerośl, wygłosili wspólnie m.in. Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk z zastępcą Ewą Sidorek oraz Bożena Kamińska, dyrektor SOK.

Jarmark Folkloru to również prezentacje laureatów 51. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą oraz zespołów i śpiewaków ludowych z pogranicza.

Prezentowały się również się m.in. zespoły Strumyk i Kukułeczka, a żydowski  Hilluley Adar reprezentujący Izrael na Podlaskiej Oktawie Kultur.

Kategoria: Aktualności, Kulturalne