wakacje2017'

Zmiany w komunikacji miejskiej

Komunikat I

PGK ZKM informuje, że od dnia 13.06.2017r. autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały ul. T. Noniewicza w obu kierunkach. Zakład przeprasza za utrudnienia.


Komunikat II

Zakład Komunikacji Miejskiej informuje, że od dnia 01.06.2017 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii nr 6, 7 i 19.

Szczegóły poniżej:


Komunikat III

Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach informuje, że w związku z rozbudową ulic Kolejowej i Północnej w Suwałkach wraz z modernizacją parku, od dnia 13 marca 2017 r. od godz. 07:00 nastąpi całkowite zamknięcie ul. Północnej (na odcinku od ul. Kolejowej do posesji nr 18) w Suwałkach.

Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowanie się do wprowadzonych objazdów.

W związku z planowanym zamknięciem ul. Północnej nastąpią również zmiany w kursowaniu autobusów Komunikacji Miejskiej.

Zamknięcie ulicy ma związek z realizacją zadania pn. „Rozbudowa ulic Kolejowej i Północnej w Suwałkach wraz z modernizacją parku”. Przy inwestycji będą prowadzone m.in. następujące roboty: budowa kanalizacji deszczowej, budowa sieci kanalizacji sanitarnej, budowa oświetlenia ulicznego oraz sieci telekomunikacyjnej, budowa chodników dla pieszych, ciągu pieszo-rowerowego oraz ścieżki rowerowej, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, trawników oraz budowa nowej jezdni na odcinku od ul. Świerkowej do ul. Wileńskiej.

W ramach inwestycji modernizację przejdzie również park przy ul. Kolejowej.  Wykonane zostanie oświetlenie, chodniki dla pieszych, wykonane będą trawniki, ustawione ławki parkowe oraz śmietniczki.

Cała inwestycja pochłonie 2 641 000 zł, a prace zgodnie z przetargiem mają zostać zakończone do 30 września 2017r. jednak wykonawca deklaruje, że skróci ten czas o 20 dni.

– Już drugi rok z rzędu konsekwentnie inwestujemy w infrastrukturę na osiedlu Kamena. W ubiegłym roku obiecałem mieszkańcom tej części miasta, że kwestia remont dróg zostanie wykonana jak najszybciej. W tym roku wszystkie ulice na osiedlu Kamena będą wyremontowane – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku firma P.G.K. sp. z o.o. Gołdap wygrała przetarg na przebudowę ulic Wileńskiej i Kowieńskiej w Suwałkach, za kwotę 1 397 124,37 zł. Inwestycję ma zakończyć do 30 czerwca 2017r.

Profil na Facebooku    Profil na Youtube