Społeczny Komitet obchodów w Suwałkach 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Lista osób tworzących Społeczny Komitet obchodów w Suwałkach 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez  Polskę.

Komitet Społeczny Obchodów w Suwałkach
100-lecia Odzyskania Niepodległości przez  Polskę

 

  1. Anna Maria Anders – Senator RP,
  2. Bożena Kamińska – Poseł na Sejm RP,
  3. Anna Naszkiewicz – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego,
  4. Andrzej Strumiłło – Honorowy Obywatel Suwałk,
  5. Czesław Renkiewicz – Prezydent Miasta Suwałk,
  6. Ewa Sidorek – Zastępca Prezydenta Miasta Suwałk,
  7. Łukasz Kurzyna – Zastępca Prezydenta Miasta Suwałk,
  8. Wiesław Stelmach – Skarbnik Miasta,
  9. Mariusz Klimczyk – Sekretarz Miasta ,
  10. Zdzisław PrzełomiecPrzewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach,
  11. Zbysław Wojciech Grajek – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach,
  12. Andrzej Paweł Chuchnowski – Radny Rady Miejskiej w Suwałkach,
  13. Karol Korneluk – Radny Rady Miejskiej w Suwałkach,
  14. Stanisław Kulikowski – Radny Rady Miejskiej w Suwałkach,
  15. Anna Ruszewska – Radna Rady Miejskiej w Suwałkach,
  16. Andrzej Turowski – Radny Rady Miejskiej w Suwałkach,
  17. Wojciech Pająk – Radny Rady Miejskiej w Suwałkach,
  18. Sławomir Jan Szeszko – Radny Rady Miejskiej w Suwałkach,
  19. Aleksandra Ida Mikołajczyk– Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki,
  20. Maria Jolanta Lauryn – Przewodnicząca Rady Seniorów,
  21. Sławomir Filipowicz – Przewodniczący Rady do spraw Kultury,
  22. Beata Harasimowicz – Przewodnicząca Rady Sportu przy Prezydent Miasta Suwałk,
  23. Jarosław Ruszewski – Przewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego,
  24. Andrzej Lewkowicz – Starszy Cechu – Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców,
  25. Henryk Owsiejew – Przewodniczący Rady Nadzorczej Malow Sp. z o.o.,
  26. Bogdan Sadowski – Przewodniczący Izby Przemysłowo-Gospodarczej w Suwałkach,
  27. Kamil Sznel – Kierownik Biura Prezydenta Miasta,
  28. Agnieszka Szyszko – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Suwałk ds. Organizacji Pozarządowych,
  29. Iwona Prelewicz-Ceran – p.o. Naczelnika Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji,
  30. Alicja Jacewicz – Naczelnik Wydziału Oświaty, Wychowania i Sportu,
  31. Grzegorz Kosiński – Komendant Straży Miejskiej w Suwałkach,
  32. Waldemar Kwaterski – Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego,
  33. Cezary Cieślukowski – Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego,
  34. Szczepan Ołdakowski – Starosta Suwalski,
  35. Tadeusz Chołko – Wójt Gminy Suwałki,
  36. Marek Jeromin – Przewodniczący Rady Gminy Suwałki,
  37. Kamil Sokołowski – Komendant Hufca Suwałki ZHP im. Tadeusza Lutostańskiego,
  38. Jarosław Borejszo – Dyrektor Wigierskiego Parku Narodowego,
  39. Teresa Świerubska – Dyrektor Suwalskiego Parku Krajobrazowego,
  40. Jacek Koniaszewski – Prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej,
  41. Kanonik Wiesław Śliwczyński – Proboszcz Parafii św. Wojciecha,
  42. Jarema Sykulski – Moderator Miasta Suwałk,
  43. Prałat Kazimierz Gryboś – Proboszcz Parafii św. Aleksandra, 
  44. Kanonik Lech Łuba – Proboszcz Parafii św. Kazimierza Królewicza,
  45. Jarosław Pierzgalski – Kapelan Służby Zdrowia,
  46. Dawid Banach – Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy, Kapelan Wojsk Lądowych Duszpasterstwa Ewangelickiego,
  47. Krzysztof Hawrus – Kościół Zielonoświątkowy Zbór „Chrześcijańska Społeczność”
    w Suwałkach,
  48. Alicja Andrulewicz – p.o. Dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury,
  49. Maria A. Kołodziejska – Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej,
  50. Jerzy Brzozowski – Dyrektor Muzeum Okręgowego,
  51. Adam Żulpa – Zastępca Dyrektora Muzeum Okręgowego,
  52. Tadeusz Radziwonowicz – Dyrektor Archiwum Państwowego,
  53. Ignacy Ołów – Zastępca Dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury,
  54. Magdalena Wołowska – Rusińska – Kierownik Muzeum im. Marii Konopnickiej,
  55. Waldemar Borysewicz – Dyrektor Ośrodek Sportu i Rekreacji,
  56. Małgorzata Penczek – Dyrektor Przedszkola nr 1,
  57. Bożena Makarewicz-Jafiszow – Dyrektor Przedszkola nr 2,
  58. Jolanta Teresa Gugnowska – Dyrektor Przedszkola nr 3 im. Ojca św. Jana Pawła II,
  59. Danuta Jolanta Palczewska – Dyrektor Przedszkola nr 4 z Oddz. Integracyjnym,
  60. Danuta Borawska – Dyrektor Przedszkola nr 5 z Oddz. Integracyjnym,
  61. Alicja Butkiewicz – Dyrektor Przedszkola nr 6,
  62. Anna Eleksnin – Lachowska – Dyrektor Przedszkola nr 7,
  63. Urszula Zofia Rutkowska – Dyrektor Przedszkola nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi,
  64. Barbara Słowikowska – Dyrektor Przedszkola nr 10 im. M. Konopnickiej,
  65. Ewa Brzozowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Piłsudskiej,
  66. Iwona Smykowska – Koordynator obchodów w Szkole Podstawowe nr 4
    Ks. K. Hamerszmita,
  67. Adam Zdzisław Kowalski – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. A. Wierusza-Kowalskiego,
  68. Marek Lech Zborowski-Weychman – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6
    A. Kujałowicz,
  69. Beata Wanda Życzkowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7,
  70. Halina Walendzewicz – Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi
    Olimpijczyków Polskich,
  71. Piotr Ludwik Zieliński – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi,
  72. Dorota Anna Jabłońska – Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej,
  73. Alicja Węsierska-Kwiecień – Dyrektor Zespołu Szkół nr 1,
  74. Romuald Borkowski – Dyrektor Zespołu Szkół nr 2,
  75. Beata Iwona Muszyńska – Dyrektor Zespołu Szkół nr 4,
  76. Anna Musiałowicz – Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych,
  77. Joanna Woronko – Dyrektor Zespołu Szkół nr 6 im. K. Brzostowskiego,
  78. Wioletta Cieślukowska – Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli,
  79. Maria Kowalewska – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej,
  80. Joanna Krynicka – Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1,
  81. Jadwiga Orłowska – Dyrektor Gimnazjum im. Marii Konopnickiej,
  82. Edward Szczecina – Dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku
    z siedzibą w Suwałkach,
  83. Jolanta Nikścin – Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
    W. Witosa,
  84. Józef Smarżewski – Prezes Towarzystwa Numizmatycznego,
  85. Joanna Hofmann-Delbor – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Suwalszczyzny,
  86. Krzysztof Snarski – Prezes Stowarzyszenia Miłośników Muzyki “Viva Musica”,
  87. Bogdan Nowacki – Prezes Związku Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej 1945 r.,
  88. Andrzej Wasilewski – Prezes Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości,
  89. Maciej Ambrosiewicz – Prezes Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe,
  90. Danuta Złotnik – Prezes Stowarzyszenia ,,Uniwersytet Trzeciego Wieku”,
  91. Anna Augustynowicz – Suwalski Ośrodek Kultury,
  92. Krzysztof Skłodowski – Muzeum Okręgowe,
  93. Marek Urbanowicz – nauczyciel języka polskiego w I LO, twórca Konkursu Poezji
    i Pieśni Patriotycznej,
  94. Artur Płoński – Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Garnizon Suwałki”,
  95. Marek Buczyński – Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach,
  96. Marta Wiszniewska – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej
    Prof. Edwarda F. Szczepanika,
  97. Dorota Koncewicz – Akademicki Zespół Szkół przy PWSZ,
  98. Stanisław Łobacz – Prezes Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Oddział
    w Suwałkach,
  99. Grzegorz Lech Płatonow – kolekcjoner pamiątek patriotycznych,
  100. Henryk Kuczyński – Związek Sybiraków,
  101. Antoni Mazalewski – Suwalski Obwód Światowego Związku Żołnierzy AK,
  102. Eugeniusz Wilczewski – Związek Pamięci Ofiar Okresu Stalinowskiego,
  103. Mieczysław Truchan,
  104. Zygmunt Poczobut,
  105. Antoni Ułanowicz,
  106. Henryk Olszewski – Związek Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników,
  107. Janusz Adamczyk – Związek Inwalidów Wojennych,
  108. Michał Stanowski – Związek Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy,
  109. Marek Tabak – Związek Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy,
  110. Aniela Eugenia Frejman – Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Komitet, o którym mowa  stanowi forum współpracy i dialogu w sprawach dotyczących koordynowania przygotowań i realizacji cyklu wydarzeń patriotycznych, religijnych, edukacyjnych oraz kulturalnych związanych z obchodami w Suwałkach 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez  Polskę.

W pracach Komitetu wskazanych  mogą brać udział osoby spoza wymienionego grona, a także specjaliści z zakresu podejmowanych działań.

Prezydent Miasta Suwałk z własnej inicjatywy lub na wniosek członków Komitetu może poszerzyć jego skład.

Profil na Facebooku    Profil na Youtube