Młodzi patrioci nagrodzeni

Dodano: 20 listopada 2015

Młodzi PatriociW Suwalskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli został dziś rozstrzygnięty konkurs pn. „Patriotyzm współczesnego Polaka” pod hasłem „Mój Dom – Moja Ojczyzna”. Konkurs zorganizowany został pod Honorowym Patronatem Czesława Renkiewicza, Prezydenta Suwałk, który wręczył nagrody laureatom konkursu.
– Dziękuję młodzieży za udział w konkursie. Cieszę się, że kolejna edycja tego konkursu ponownie przyciągnęła tłumy młodzieży. Ideą tego przedsięwzięcia jest propagowanie postaw patriotycznych wśród młodych Polaków – mówił podczas wręczenia nagród Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Prace konkursowe wpływały do 29 października 2015 r., konkurs podzielony był na 7 kategorii:
1) Prace plastyczne dzieci z suwalskich przedszkoli – wpłynęło 55 prac;
2) Prace plastyczne uczniów ze szkół podstawowych z klas I-III – wpłynęło 61 prac;
3) Pocztówki (grafiki komputerowe) uczniów ze szkół podstawowych z klas IV-VI – wpłynęło 35 prac;
4) List do kolegi wykonany przez uczniów z suwalskich gimnazjów – wpłynęło 25 prac;
5) Film wykonany przez uczniów z suwalskich szkół ponadgimnazjalnych – wpłynęło 0 prac;
6) Prace wykonane przez uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej – wpłynęło 0 prac;
7) Scenariusz lekcji napisany przez nauczycieli suwalskich szkół – wpłynęło 5 scenariuszy.

Spośród prac złożonych zgodnie z regulaminem konkursu komisja wybrała laureatów oraz wyróżnionych w każdej z kategorii:

Kategoria I – praca plastyczna (dzieci z suwalskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych):
– Robert Chomicz – laureat i szczególne wyróżnienie – Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej Nr 10 w Suwałkach, opiekun: p. Emilia Banaszewska;
– Klaudia Jakubowska – laureat – Przedszkole Nr 2 w Suwałkach, opiekunowie: p. Maria Podziewska, p. Ewa Muczyńska;
– Weronika Szypulska – laureat – Przedszkole Nr 1 w Suwałkach, opiekunowie: p. Małgorzata Sałanowska, p. Elżbieta Gieros.

Kategoria II – praca plastyczna (uczniowie szkół podstawowych w kategorii wiekowej klasy I–III):
– Oskar Balcer – laureat i szczególne wyróżnienie – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Suwałkach, opiekun: p. Agnieszka Paulakowska;
– Szymon Piotr Rybak – laureat – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Suwałkach, opiekun: p. Bożena Szczęsnowicz;
– Bartosz Bałtrukanis – laureat – Szkoła Podstawowa Nr 10 w Suwałkach, opiekun: p. Maria Kornyszko.

Kategoria III – pocztówka – grafika komputerowa (uczniowie szkół podstawowych w kategorii wiekowej klasy IV–VI):
– Kamila Tokaj – laureat i szczególne wyróżnienie – Szkoła Podstawowa Nr 11 w Suwałkach, opiekun: p. Bartłomiej Leonowicz;
– Oliwia Radzewicz – laureat – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Suwałkach, opiekun: p. Dorota Dziechciarz;
– Przemysław Woronko – laureat – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Suwałkach, opiekun: p. Adrianna Rybak.

Kategoria IV – list do kolegi (uczniowie suwalskich gimnazjów):
– Małgorzata Wichura – laureat i szczególne wyróżnienie – Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, opiekun: p. Mirosława Kalejta;
– Aleksandra Karwel – laureat – Gimnazjum Nr 2 w Suwałkach, opiekun: p. Lucyna Kossa-Chrulska;
– Aleksandra Wasilewska – laureat – Gimnazjum Nr 7 w Suwałkach, opiekun: p. Alicja Rudziewicz.

Kategoria V – film (uczniowie suwalskich szkół ponadgimnazjalnych) – nie wpłynęły żadne prace.

Kategoria VI – dowolna technika odpowiednia dla kat. I-V (uczniowie z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej) – nie wpłynęły żadne prace.

Kategoria VII – scenariusz lekcji (nauczyciele suwalskich szkół):
– pani Alicja Ołowniuk – laureat i szczególne wyróżnienie – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Suwałkach;
– pani Dorota Sobolewska – laureat – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Suwałkach;
– pani Mirosława Kalejta – laureat – Zespół Szkół Nr 4 w Suwałkach.

Kategoria: Aktualności, Miejskie, Społeczne