Aktywnie na wakacjach

Dodano: 3 sierpnia 2017

“Poznajemy Suwalszczyznę z Iskierką w plecaku” – pod takim hasłem, działające od ubiegłego roku Stowarzyszenie Iskierka, w dniach 17-21 lipca 2017 r. realizowało wakacyjny projekt – półkolonie dla dzieci i młodzieży, dofinansowane przez Miasto Suwałki. W programie nie zabrakło m.in. wizyty w Wigierskim Parku Narodowym i Zakątku Krasnoludków. 

Celem projektu było przede wszystkim umożliwienie spędzenia czasu wolnego w sposób ciekawy i atrakcyjny, a jednocześnie wzbogacenie wiedzy na temat regionu i kształtowanie umiejętności współpracy w zespole, rozwijanie nowych zainteresowań, wyobraźni oraz umiejętności bezpiecznego poruszania się po mieście i poza miastem pieszo oraz komunikacją publiczną.

W ciągu pięciu dni dzieci i młodzież biorąca udział w półkoloniach mogła skorzystać z wielu atrakcji: ścianki wspinaczkowej na hali OSiR, przyrodniczo-ekologicznych zajęć w Wigierskim Parku Narodowym, rejsu statkiem po jeziorach augustowskich, gry miejskiej, której punktem wyjścia była wizyta w Muzeum Okręgowym (w tym w Zakątku Krasnoludków w Muzeum Marii Konopnickiej), seansu w kinie, strzelnicy w PWSZ oraz basenu. Dzieci integrowały się podczas wspólnych zabaw: budowanie statku, zabawy z chustą animacyjną, gra w piłkę.

Półkolonie były współfinansowane przez Miasto Suwałki, Fundację im. dr. Mariana Kantona Banku Pekao SA oraz Zakład Wyrobów Metalowych Dojnikowscy.

O tym, czy dzieci i młodzież była zadowolona z udziału w projekcie najlepiej świadczą wypowiedzi samych uczestników o najciekawszym dniu półkolonii:
„Moim zdaniem najciekawszy dzień to poniedziałek, ponieważ mogliśmy wykazać się swoją kreatywnością oraz zobaczyć na co nas stać na wspinaczce.”
„Za najciekawszy dzień uważam czwartek, dlatego że poszliśmy do kina na nowy film „Rock Dog.””
„ W środę jak byliśmy na statku i w piątek na strzelnicy i na basenie a we wtorek w Parku Wigierskim.”
„Wszystkie dni były ciekawe.”
„Najciekawsze dni to: poniedziałek – wspinaczka, czwartek – kino, piątek – basen i strzelnica.”
„Mój najciekawszy dzień to czwartek ponieważ poszliśmy do muzeum i do kina.”
„Moim zdaniem najciekawszym dniem był wtorek, gdy byliśmy w Wigierskim Parku Narodowym bo mogliśmy uczyć się o zwierzętach”

Anna Gawlińska

Kategoria: Organizacje pozarządowe