ankieta-pomysl-na-suwalki'

Bezpłatne seminarium dla MŚP

Dodano: 4 października 2017

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego wraz z Krajowym Centrum Informacyjnym ds. REACH i CLP oraz Biurem ds. Substancji Chemicznych serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w seminarium pt.: „Z rozporządzeniem REACH dookoła Polski – rejestracja 2018 w pigułce”, które odbędzie się w siedzibie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, ul. Żurawia 71, 15-540 Białystok, w dniu 18 października 2017 r.

Celem seminarium jest zapoznanie uczestników z wymogami rejestracyjnymi rozporządzenia REACH w związku ze zbliżającym się terminem rejestracji pełnej – 1 czerwca 2018 roku.

Seminarium kierowane jest dla przedstawicieli firm mikro, małych oraz średnich zainteresowanych wypełnieniem obowiązków rejestracyjnych (art. 5ww. rozporządzenia WE wskazuje, że jeżeli firma nie zarejestruje swojej substancji w określonym terminie, nie będzie mogła jej produkować/importować i wprowadzać na rynek unijny). Proces rejestracji jest na tyle skomplikowany i kosztowny, że do działania należy przystąpić wcześniej, dlatego podczas seminarium zostaną wskazane różne możliwości pomocy i wsparcia oraz sposób postępowania podczas dokonywania rejestracji substancji.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Rejestracja on-line: http://reach.pfrr.pl do dnia 13 października 2017r.

Więcej informacji na temat rejestracji w przyszłym roku można znaleźć na stronie Europejskiej Agencji Chemikaliów: www.echa.europa.eu/pl/reach-2018

Dodatkowych informacji udziela:

  1. Anna Wrzesińska
    tel.: 85 740 86 77
    e-mail: wrzesinska@pfrr.pl

Kategoria: Aktualności, Gospodarcze, Miejskie