BizneSÓWKI 2018 rozdane

Dodano: 8 czerwca 2018

15 tysięcy złotych to wartość wszystkich nagród, które były przedmiotem rywalizacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach indywidualnych pomysłów biznesowych podczas konkursu bizneSÓWKI 2018 – zaPARKuj swój biznes, organizowanego 8 czerwca w Suwałkach. W kategorii drużynowej finaliści walczyli o wyjazd na kilkudniową wycieczkę na „Zieloną Szkołę”.

Spośród 10 pomysłów biznesowych, zgłoszonych w drodze naboru, do finałowego starcia przeszło 5 osób, które zaprezentowały swoje pomysły na biznes. Konkurs drużynowy to starcie 17 zespołów, w skład których weszło ponad 70 uczniów z suwalskich szkół: I LO, III LO, ZS4 oraz ZST.

Festiwal Wiedzy poprzedzony był szeregiem spotkań z przedstawicielami suwalskich firm, którzy osiągnęli międzynarodowe sukcesy w biznesie oraz zorganizowano warsztaty z wystąpień publicznych, dzięki czemu uczestnicy mieli możliwość jak najlepiej przygotować się do walki o zwycięstwo.

W kategorii drużynowej tegoroczną edycję zwyciężyli reprezentanci I LO w Suwałkach: Piotr Kowalczyk, Bartosz Bronikowski, Jakub Szulc oraz Michał Podlewski.

W kategorii indywidualnej, główną nagrodę oraz nagrodę publiczności zdobył pomysł biznesowy zaprezentowany przez Piotra Sokoła z ZST w Suwałkach (pomysł biznesowy: PIMP YOUR RIDE BY SOKÓŁ – oklejanie samochodów, mebli itp. folią), natomiast drugie miejsce przypadło Piotrowi Kowalewskiemu z III LO (pomysł biznesowy: PM REMASTER – odnawianie i personalizowanie butów/ubrań).

Fundatorem nagród był Prezydent Suwałk oraz firma RESO Europa Service Sp. z o.o.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Suwałk oraz Młodzieżowa Rada Miasta Suwałk. Partnerzy konkursu to Reso Europa Service, Malow, Code & Pepper, Cymes, Medica Vision oraz Jan Romańczuk z firmy Logos Centrum Edukacyjne.

Nagrody zwycięzcom wręczał m.in. Łukasz Kurzyna, Zastępca Prezydenta Suwałk. 

Gratuluję wszystkim uczestnikom. Mam nadzieję, że nagrodzone pomysły biznesowe oraz te, które zostały wyróżnione, zostaną w najbliższej przyszłości zrealizowanepowiedział Prezydent.  

źródło: Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach 

Kategoria: Aktualności, Gospodarcze, Miejskie