bizneSÓWKI poznane!

Dodano: 12 kwietnia 2016

bizneSÓWKICzesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk podjął decyzję o przyznaniu nagród uczestnikom I edycji konkursu o tematyce biznesowej „bizneSÓWKI”. W dniu dzisiejszym (12 kwietnia) odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu. Tym samym suwalskie bizneSÓWKI zostały poznane.

– Ideą tego konkursu było wpłynięcie na najmłodszych mieszkańców Suwałk by Ci wymyślili swój autorki pomysł na biznes. Chcemy pobudzać kreatywność, pomysłowość doceniać te osoby, które chcą zrealizować ciekawe przedsięwzięcie – powiedział chwilę przed ogłoszeniem wyników Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkJuż dziś zapowiadam, że będą ogłaszane kolejne edycje konkursu bizneSÓWKI. Mam nadzieję, ze podobnie jak pierwsza edycja również spotkają się one z dużym zainteresowaniem – dodał Prezydent Suwałk.

W I kategorii konkursowej zwycięski okazał się pomysł Pani Małgorzaty Jankowskiej dot. przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją oraz sprzedażą odzieży projektowanej z uwzględnieniem pomysłu i potrzeb klienta. Ponadto, nagrody finansowe organizatora trafią do autorów pomysłu dot. restauracji promującej zdrowe odżywianie (Pani Daria Buczyńska) oraz pomysłu dot. projektowania i sprzedaży papeterii (Pani Wiktoria Buchowska).

W II kategorii konkursowej zwyciężył pomysł Pani Barbary Pakuła dot. wprowadzenia na suwalski rynek innowacyjnej usługi leczenia wzroku u dzieci. Projekt „Terapia Widzenia” po wprowadzeniu w życie sprawi, że każde dziecko z Suwałk i okolic będzie miało dostęp do terapii i ćwiczeń wzrokowych oraz kompleksowej opieki w tym zakresie. Nagrodą w tej kategorii było 10.000 zł na wdrożenie pomysłu biznesowego w życie.

W załączeniu przedstawiamy listę pomysłów biznesowych i uczestników w obu kategoriach, którym przyznano nagrody finansowe.

Kategoria: Aktualności, Gospodarcze, Miejskie