Blisko 6 mln zł – Strabag wygrał przetarg na ul. Krzywólka

Dodano: 19 maja 2017

Już niedługo rozpocznie się długo wyczekiwana przebudowa ul. Krzywólka. Urząd Miejski w Suwałkach właśnie rozstrzygnął przetarg na realizację tej inwestycji, która potrwa do 31 sierpnia 2018 roku chociaż wykonawca zadeklarował, że skończy ją 90 dni wcześniej. Drogę wybuduje firma Strabag za 5 729 925,76 zł.

Zakres zamówienia obejmuje: roboty rozbiórkowe, przygotowawcze i ziemne, budowa ulicy klasy L, jezdnia szer. 6,0m, chodniki szer. 2,0-4,4m, droga rowerowa szer. 2,0m, zjazdy indywidualne i publiczne, oznakowanie pionowe i poziome wybudowanej ulicy, budowa kanału technologicznego dla potrzeb przyszłych inwestycji telekomunikacyjnych i energetycznych, oświetlenie ulicy Krzywólka wraz z wymianą oświetlenia na odcinku od pętli do skrzyżowania z ulicą Szpitalną,  przebudowa istniejącej przepompowni, przebudowa sieci wodociągowej,  przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej, budowa kanalizacji deszczowej z odgałęzieniami.

Ulica Krzywólka – kilkanaście lat temu jeszcze wieś – to blisko 2km odcinek drogi gruntowej. Dziś wzdłuż jej przebiegu istnieje dość gęsta zabudowa jednorodzinna i nieliczne już gospodarstwa rolne. O potrzebie utwardzenia drogi niejednokrotnie mówili suwalscy Radni jak i mieszkańcy ulicy.

Koncepcję przebiegu i wyglądu tej drogi wypracowano w ubiegłym roku po serii spotkań i konsultacji społecznych z mieszkańcami tej ulicy. Już wtedy Władze Miasta Suwałki zapowiedziały, że inwestycja rozpocznie się w połowie 2017 roku i zakończy w roku 2018 .

Kategoria: Aktualności, Gospodarcze, Miejskie