Czarna Hańcza w Suwałkach ma swój znak wodny

Dodano: 15 maja 2018

We wtorek (15 maja) została odsłonięta tablica informacyjna – znaku wodny przy Czarnej Hańczy, która jest nagrodą w konkursie „Zaadoptuj Rzekę”, organizowanym przez Klub Gaja z Bielska-Białej. Nagroda została przyznana Urzędowi Miejskiemu w Suwałkach „za najciekawsze przeprowadzenie działań” związanych z rzeką, czyli za zorganizowanie obchodów Roku Czarnej Hańczy w 2016 roku.

Obok tytułu “Rzeki Roku”, zdobytego dla Czarnej Hańczy głosami internautów, również w konkursie organizowanym przez Klub Gaja, to kolejne wyróżnienie dla inicjatyw podejmowanych na rzecz “odwrócenia Miasta do rzeki”.

– Od kilku lat staramy się by nie było to tylko hasło, a realne działanie. Rozpoczęliśmy budowę bulwarów poprzez wybudowanie całkowicie nowego układu drogowego przy ul. Mickiewicza, rozpoczęliśmy remont łaźni miejskiej, a niedawno złożyliśmy wniosek o pieniądze z Unii Europejskiej dzięki którym będziemy chcieli zagospodarować cały teren wzdłuż rzeki pomiędzy ul. Mickiewicza i 24 Sierpnia – powiedział dziś Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Tablica została umieszczona przy moście na Czarnej Hańczy, ul. Wojska Polskiego 2. Do Suwałk przywiózł ją Jacek Bożek, założyciel i przewodniczący Klubu Gaja, jeden z z najbardziej zasłużonych polskich działaczy na rzecz ochrony środowiska.

Po odsłonięciu tablicy młodzież z III LO wraz z Jackiem Bożkiem wybrała się na spacer nad Czarną Hańczą.

W konkursie “Zaadoptuj Rzekę” od 2005 roku działaniami edukacyjnymi i społecznymi objęto 772 rzeki i akweny w 1540 miejscach w Polsce. W 2008 roku Program otrzymał nominację do tytułu The Best Practice – najlepszego programu środowiskowego w Unii Europejskiej. Więcej o konkursie “Zaadoptuj Rzekę” TUTAJ.

Kategoria: Aktualności, Miejskie, Społeczne