Cztery medale karateków

Dodano: 18 grudnia 2017

W sobotę (16.12) w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców. W zawodach wystartowało 160 zawodników z 50 klubów. Suwałki reprezentowało sześcioro zawodników. Byli to młodzieżowcy – Daniel i Damian Biłbak oraz Michał Karpowicz, jak też juniorki, trzy Aleksandry- Mozerys, Górska i Rybacka. Ostatni tegoroczny start udał się suwalskim karatekom bardzo dobrze, zdobyli indywidualnie trzy złote medale i jeden srebrny.

Medaliści:

Młodzieżowcy – Daniel Biłbak I miejsce kumite do 70 kg, Damian Biłbak I miejsce kata, Michał Karpowicz II miejsce kata.

Juniorka – Aleksandra Mozerys I miejsce kumite do 60 kg 

Aleksandra Rybacka i Aleksandra Górska tym razem przegrały swoje drugie pojedynki i wróciły bez medali.                                                                                                                                              

Dodatkową „wisienką na torcie” podsumowującą cały rok, stało się zdobycie Mistrzostwa Polski Drużynowo w Młodzieżowcach. Suwalczanie pozostawili w tyle wszystkie kluby z całej Polski potwierdzając, że w tym roku w przedziale wiekowym 18-21 lat, są najlepsi.

Damian Biłbak na zawodach wystartował w kata i kumite do 65 kg. W kumite przegrał swój pierwszy pojedynek, po dogrywce z zawodnikiem z Augustowa. W czasie walki było widać u Damiana zmęczenie po starcie w zeszłym tygodniu w Rosji na Mistrzostwach Świata KWU w Jekaterynburgu. Za to w kata, Damian okazał się tym razem Mistrzem i zdobył złoty medal.

Daniel Biłbak zdobył drugi złoty medal będąc bezkonkurencyjnym w kategorii do 70 kg. Wygrał dwa pojedynki, pierwszy przez wazaari (0.5 pkt), drugi przed czasem.

Michał Karpowicz wystartował w kumite do 75 kg. oraz kata. W kumite pierwszą walkę wygrał przed czasem, w drugiej przegrał przez wskazanie sędziów zajmując miejsce 7-8. Ale zdobywając trzeci medal w kata (srebrny), jednocześnie przypieczętował Mistrzostwo Drużynowe.

Te trzy medale zaowocowały, jak dotąd najlepszym wynikiem drużynowym młodzieżowców w historii suwalskiego klubu. Do tej pory zawodnicy zdobywali w tej kategorii wiekowej medale drużynowe 6 razy (4 razy srebro, 2 razy brąz). Tym razem udało się wywalczyć brakujący złoty krążek. Medal ten jest też ostatnim medalem jakiego brakowało suwalczanom i jaki można zdobyć drużynowo w kraju. Suwalski Klub Karate Kyokushin może w swojej historii szczycić się tym, iż stawał na najwyższym podium drużynowym we wszystkich kategoriach wiekowych.

Aleksandra Mozerys wystartowała w kata i w kumite do 60 kg. W kata musiała zadowolić się najsmutniejszym miejscem dla sportowca, zajęła czwartą lokatę. W kumite tym razem lepiej nie mogła sobie poradzić, mimo trzech ciężkich pojedynków, wygrywając jeden przez wazaari i dwa przez wskazanie sędziów zdobyła złoto i tytuł Mistrzyni Polski.           

  

Kategoria: Aktualności, Miejskie, Sport