Centrum Informacji Turystycznej

CIT

Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach mieści się w samym „sercu Pogodnych Suwałk”, w budynku z muszlą koncertową w Parku Konstytucji 3 Maja (wejście od ul. Ks. K. Hamerszmita).

ul. Ks. K. Hamerszmita 16
tel. +48 87 566 2079,
email: cit@um.suwalki.pl
www.um.suwalki.pl /dla-turysty/

 

Centrum Informacji Turystycznej jest otwarte:

  • wrzesień – czerwiec – od poniedziałki do piątku 8:00 – 16:00
  • lipiec, sierpień – od poniedziałku do piątku 8:00 – 18:00
  • maj – wrzesień – w soboty, niedziele i święta 9:00 – 15:00

 

Pracownicy CIT udzielają informacji o Suwałkach i Suwalszczyźnie w zakresie atrakcji turystycznych, szlaków turystycznych, usług przewodnickich i wycieczek krajoznawczych, muzeów, galerii, obiektów sportowo-rekreacyjnych, noclegów, gastronomii oraz imprez kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych. Informacje udzielane są w formie ustnej i pisemnej w językach: polskim, angielskim i rosyjskim.

Turyści, goście i mieszkańcy korzystający z usług CIT otrzymują ponadto bezpłatnie mapy, plany, informatory turystyczne, gazetki reklamowe, ulotki i inne ogólnodostępne materiały turystyczne dotyczące Suwałk i regionu.

Prowadzona jest sprzedaż map i przewodników oraz pamiątek z Suwałk (gadżetów z logotypem „Pogodne Suwałki”, pocztówek, rękodzieła artystycznego). Klientom udostępnia się bezpłatne stanowisko komputerowe z Internetem oraz toaletę.

Centrum Informacji Turystycznej organizuje (przeciętnie raz w miesiąc) spotkania w Klubie Podróżnika z udziałem podróżników i obieżyświatów. Spotkania ilustrowane są prezentacjami, fotografiami i filmikami z wypraw po świecie.

 

 

MPR_BANER_690x381_px

Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach posiada rekomendację Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Oferuje turystom korzystającym z tego szlaku (przebiegającego przez Suwałki i Suwalszczyznę):

  • bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy oraz miejsce na nieodpłatny odpoczynek (nie wymagający dodatkowych pozwoleń),
  • informację o wypożyczalniach rowerów w Suwałkach i na Suwalszczyźnie,
  • informację o serwisach rowerowych i sklepach rowerowych w Suwałkach,
  • informacje o wycieczek rowerowych organizowanych po Suwałkach i Suwalszczyźnie,
  • narzędzia do naprawy rowerów,
  • rezerwację noclegów w Suwałkach i na Suwalszczyźnie w obiektach noclegowych przyjaznych rowerzystom.

Więcej informacji o Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo na stronie internetowej www.greenvelo.pl. (proszę o wstawienie baneru MPR).

 

 

 

 

 

.