Drugie urodziny Suwalskiego Klubu Seniora

Dodano: 12 lutego 2018

Na drugich urodzinach Suwalskiego Klubu Seniora przy ul. Chopina 6 a spotkali się w piątkowe popołudnie (9 lutego) seniorzy i przyjaciele. Gratulacje i życzenia złożył przybyłym Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk oraz przedstawiciele Suwalskiej Rady Seniorów. Klub jest prowadzony przez Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej “Nie Po Drodze” z dofinansowaniem Miasta Suwałki.   

Podczas urodzinowego spotkania seniorzy podkreślali, że w klubie, przy ul. Chopina 6 a każdy znajdzie swoje miejsce i może liczyć na wsparcie innych.
– Kiedy przechodziliśmy na emeryturę, wielu z nas zastanawiało się, co będziemy robić? – mówiła jedna z seniorek. – Tutaj okazało się, że możemy zajmować się tym, czym nigdy prawdopodobnie byśmy się nie zajęli – maszerować po 14 kilometrów z kijkami, czy występować na scenie. I kiedy często wydaje nam się, że czemuś nie podołamy, słyszymy od Moniki, Krzysztofa i Marcina: dasz radę! I dajemy radę. Za to im dziękujemy. 
Prezydent Czesław Renkiewicz zwrócił uwagę, że o wyjątkowości Klubu przy ul. Chopina stanowi to, że jest międzypokoleniowy – prowadzą go młodzi ludzie, z myślą o starszych.
– Ta współpraca układa się bardzo dobrze, dlatego bardzo dziękuję wszystkim, którzy tworzą wspólnie to wyjątkowe miejsce na Północy, i młodszym i starszym – mówił prezydent. 
Na cenną współpracę międzypokoleniową zwrócili też uwagę przedstawiciele Suwalskiej Rady Seniorów: Lucyna Śniecińska i Kazimierz Jakimowicz. Wszystkim klubowiczom życzyli także zapału do realizacji dobrych pomysłów oraz niesłabnącej dobrej energii, którą dzielą się z otoczeniem.
Do życzeń dołączyli się także przedstawiciele drugiego Klubu Seniora – Centrum, prowadzonego przez Stowarzyszenie Kulturalne Kostroma wraz ze Suwalskim Stowarzyszeniem Klub Abstynentów “Filar”. 

Na zakończenie urodzinowego spotkania nie zabrakło tortu i karnawałowej zabawy. 

 

Kategoria: Organizacje pozarządowe