ankieta-pomysl-na-suwalki'

Dzień Edukacji Narodowej

Dodano: 13 października 2017

Pierwsza część Miejskich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w czwartek (12.10) w Suwałkach. W piątek (13.10) wręczono nagrody Preydenta Suwałk. Głównym punktem uroczystości w Suwalskim Ośrodku Kultury był spektakl „W obronie jaskiniowca” warszawskiego Teatru Kamienica. Zanim jednak na scenie pojawił się znany polski aktor – Emilian Kamiński, podziękowania i życzenia kilkuset nauczycielem i pedagogom emerytom złożył m.in. Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

–  Spotykamy się by podziękować obecnym i byłym nauczycielom oraz pracownikom placówek oświatowych za pracę i trud włożony w wychowanie najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dziękuję Państwu za codzienne zaangażowanie, dzięki któremu młodzi ludzie zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne w życiu każdego człowieka – mówił Prezydent. – To, że suwalska oświata jest w dobrej kondycji to zasługa nie tylko organu prowadzącego jakim jest Miasto, ale też Państwa tu zgromadzonych, Państwa codziennej, sumiennej pracy dodał Czesław Renkiewicz.  

Na zakończenie wystąpienia Prezydent Suwałk wręczył Czesławie Mieczysławie Leończyk, emerytowanej dyrektorce Przedszkola nr 2 symboliczną wiązankę kwiatów.

W piątek (13.10) w Suwalskim Ośrodku Kultury podczas drugiej części Miejskich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele i pracownicy oświaty odebrali finansowe nagrody Prezydenta Suwałk oraz dyrektorów szkół. W sumie wyróżnienia otrzymało 50 osób.

W Suwałkach środowisko oświatowe to ważna grupa zawodowa. W całym mieście pracuje 1200 nauczycieli i 521 pracowników administracji i obsługi. Wszyscy czuwają nad 11472 uczniów.

Część oświatowa subwencji ogólnej wyniosła w 2016 r. 90 063 667 zł. Natomiast wydatki bieżące na zadania „oświaty” zamknęły się kwotą 141 255 790 zł i stanowiły 38,50% wydatków budżetu miasta.

W 2017 r. część oświatowa subwencji ogólnej wynosi 89 767 170 zł. Planowane wydatki na zadania oświatowe w roku bieżącym kształtują się na poziomie 145 358 846 zł, co stanowi 35,10 % dochodów budżetu Miasta Suwałk.

Kategoria: Aktualności, Miejskie