Dzień Pracownika Socjalnego w Kalinie

Dodano: 21 listopada 2017

Obchody Dnia Pracownika Socjalnego odbyły się we wtorek (21.11) w Domu Pomocy Społecznej Kalina w Suwałkach. Z pracownikami i dyrekcją placówki spotkali się Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, Ewa Sidorek, Zastępca Prezydenta i Honorata Rudnik, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych. Były życzenia, kwiaty i nagrody. 

–  Chcemy dziś, w Dniu Pracownika Socjalnego, docenić Państwa pracę na rzecz innych, często bardzo potrzebujących osób. Dziękujemy za zaangażowanie, cierpliwość i wytrwałość – mówił podczas spotkania Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Dom Pomocy Społecznej „Kalina” jest jednostką organizacyjną Miasta Suwałki o zasięgu ponadlokalnym i specjalizuje się w opiece nad osobami przewlekle somatycznie chorymi. Obecnie w „Kalinie” mieszka 195 pensjonariuszy. Mieszkańcami opiekuje się 113 osobowa załoga wspierana stażystami, praktykantami, wolontariuszami oraz pracą więźniów.

DPS zapewnia całodobową, profesjonalną opiekę oraz indywidualne i różnorodne formy rehabilitacji, terapii i wypoczynku.

Od tego roku w strukturze DPS „Kalina” został utworzony Dom dziennego pobytu funkcjonujący w budynku Domu Pomocy Społecznej „Kalina”, gdzie wygospodarowano dwa pomieszczenia oraz łazienkę, wszystko o łącznej powierzchni 90,86 m2, na potrzeby 15 osób. 

Kategoria: Aktualności, Miejskie, Społeczne