ankieta-pomysl-na-suwalki'

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

Dodano: 13 listopada 2017

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach – 18 listopada 2017 r. oraz Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach w dniach 13-19 listopada 2017 r.

W tym roku po raz dziesiąty w dniu 18 listopada 2017 r. w całej Europie obchodzony będzie „Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach”.

Ponadto, w dniach 13-19 listopada 2017 r. obchodzony będzie Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach (World Antibiotic Awareness Week – WAWW), ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia.  

W Polsce kampania „Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach” organizowana jest w ramach programu polityki zdrowotnej Ministra Zdrowia pn. „Narodowy Program Ochrony Antybiotyków 2016-2020” realizowanego przez zespół ekspertów Narodowego Instytutu Leków.

Celem Europejskiego Dnia Wiedzy o Antybiotykach oraz Światowego Tygodnia Wiedzy o Antybiotykach jest zwrócenie uwagi jak poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego stanowi antybiotykooporność. Konsekwencją tego zjawiska jest ograniczenie możliwości skutecznego leczenia infekcji, a więc zwiększająca się zachorowalność i śmiertelność z powodu zakażeń.

Kategoria: Aktualności, Miejskie