Fantastyka na chłodno

Dodano: 3 sierpnia 2017

Na “Mroźną Bramę, czyli spotkanie z fantastyką i kulturą Japonii na polskim biegunie zimna” zaprasza w dniach 5-6 sierpnia do Centrum Trójki Suwalskie Stowarzyszenie Mangi, Anime, Fantastyki i RPG Mroczne Bractwo. W programie przewidziano m.in. spotkania dotyczące gier fabularnych i planszowych, warsztaty kulinarne kuchni japońskiej oraz konkursy wiedzy z zakresu fantastyki.

Podczas Mroźnej Bramy będzie można zacząć przygodę z grami fabularnymi RPG (ang. Role-Playing Game), czyli rozegrać przygotowaną przez organizatorów przygodę w jednym z systemów. 
Na zainteresowanych będzie też czekał Gemesroom z grami planszowymi. Podczas konwentu planowane jest rozegranie turnieju w grę logiczną Quarto.
W dwudniowym programie znajda coś dla siebie również otaku, mangacy i inni miłośnicy kultury japońskiej. 
Odbędzie się prezentacja bento (“rodzaj posiłku kuchni japońskiej, mający postać pojedynczej porcji na wynos, kupowanej w punktach gastronomicznych lub przygotowywanej w domu”). Będzie również można samemu przygotować bento przygotować podczas warsztatów kulinarnych.
Podczas spotkania nie zabraknie przeglądu najnowszych anime oraz konkursu Ślepe openingi i endingi. Będzie można pośmiać się z pomysłowości mieszkańców Nipponu podczas pokazu japońskich reklam.
Mroźna Brama będzie także okazją do wykazania się wiedzą z fantastyki oraz znajomością motywów muzycznych z gier, a także do stworzenia własnej gry od podstaw.

Szczegóły na fb wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1397516750326982/

Kategoria: Kulturalne, Organizacje pozarządowe