ankieta-pomysl-na-suwalki'

Festiwal filmów o prawach człowieka

Dodano: 2 października 2017

Na 15 Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa człowieka w Filmie. Suwałki 2017 zapraszają w dniach 6-8 października do Suwalskiego Ośrodka Kultury Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach i Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Dodatkowe prezentacje odbędą się także w restauracji Fresco. Wstęp bezpłatny. 

Seanse filmowe organizowane są codziennie od godz. 16.00 do 20.00 (w piątek również od godz. 8.15). W tym roku po raz pierwszy do organizacji Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS włączyła się także restauracja Fresco Hostel & Foods w Suwałkach, przy ul. ks. J. J. Zawadzkiego 7, gdzie można będzie obejrzeć dwa dodatkowe dodatkowo w dniach 6 i 7 października o godz. 20.30.

Wstęp na wszystkie filmy i spotkania jest bezpłatny, obowiązuje limit wieku – powyżej 15 lat.

W filmach poruszona zostanie m.in. tematyka pensjonariuszy, którzy trafili do szpitala, z którego już nie można wyjść, sportowego poświęcenia afrykańskich długodystansowych biegaczy, współczesnych egzorcyzmów oraz ludzi opętanych przez złe duchy, problemów migrantów i uchodźców, temat in-vitro oczami matki i córki, a także problem bezpłodności wśród afrykańskich kobiet, obozów pracy wchodzących w skład sowieckiego Gułagu z punktu widzenia ofiar i strażników oraz karze śmierci jako wyrok za popełnienie okrutnej zbrodni.

Uczestnicy 15 Objazdowego Festiwalu WATCH DOCS będą też mieli okazję wziąć udział w dwóch spotkaniach z osobami przybliżającymi tematy poruszane w prezentowanych filmach.

Tutaj znajduje się program

Kategoria: Organizacje pozarządowe