,,Godzina dla Ziemi”

Dodano: 19 marca 2018

Do akcji ,,Godzina dla ziemi”, podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku przyłączy się Miasto Suwałki. To inicjatywa organizowana przez Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF), odbywająca się w ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku. Wszystko polega na wyłączeniu świateł oraz urządzeń elektrycznych na jedną godzinę, między 20:30 a 21:30. Akcja jest okazją, zarówno dla osób prywatnych jak i firm, na wysłanie sygnału, że zależy im na przyszłości naszej planety, ale też momentem do zastanowienia się nad zachodzącymi zmianami klimatu i nad tym jak można osobiście zaangażować się w ochronę środowiska.

W Suwałkach w najbliższą sobotę między 20:30 a 21:30 światła zgasną w Przedszkolach nr 1, 3, 6 i 8, Szkole Podstawowej nr 5, III Liceum Ogólnokształcącym, Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej i oczywiście Urzędzie Miejskim. 

Dodatkowo, od kilku lat w Polsce ,,Godzina dla Ziemi” służy rozwiązywaniu konkretnych problemów ekologicznych. W tym roku odbędzie się ona pod hasłem „Ratujmy serce Karpat” i dotyczyć będzie ochrony Puszczy Karpackiej. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyją wszystkie nasze duże drapieżniki – niedźwiedź, wilk i ryś oraz bardzo rzadkie w skali Europy ptaki, jak orzeł przedni, puszczyk uralski i sóweczka. ,,Godzina dla Ziemi” ma pokazać, że opowiadamy się za tym, aby najcenniejsze fragmenty Puszczy Karpackiej, jako nasze dziedzictwo narodowe, zachować dla przyszłych pokoleń.

Kategoria: Aktualności, Miejskie