Inauguracja roku akademickiego w PWSZ

Dodano: 3 października 2018

Prawie półtora tysiąca studentów oficjalnie rozpoczęło w środę (3 października) rok akademicki 2018/2019 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. Sześciuset z nich to studenci pierwszego roku, których przedstawiciele podczas inauguracji złożyli ślubowanie.

W uroczystości w auli PWSZ udział wzięli przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i miejskich na czele z Czesławem Renkiewiczem, Prezydentem Suwałk, Zdzisławem Przełomcem, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Suwałkach i Ewą Sidorek, Zastępcą Prezydenta, przedstawiciele uczelni wyższych, służb mundurowych, szkół i placówek oświatowych, wójtowie, przedsiębiorcy i studenci I roku.

Była immatrykulacja studentów (przedstawiciele wszystkich kierunków złożyli uroczyste ślubowanie), wręczenie dyplomów absolwentom oraz uroczyste pieśni: Gaude Mater Polonia i Gaudeamus (w wykonaniu Suwalskiego Chóru Kameralnego Viva Musica). Wykład inauguracyjny pt.: „Droga” wygłosił Maciej Formanowicz, Prezes Zarządu Fabryki Mebli FORTE.

Natomiast Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk w swoim wystąpieniu mówił o wyzwaniach, które stoją przed suwalską PWSZ.

Przed uczelnią dużo zadań. Myślę, że będzie to bardzo pracowity rok. Życzymy żeby był też pomyślny, obfitujący w sukcesy i osiągnięcia dydaktyczne. Tym podstawowym zadaniem, które stoi przed Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Suwałkach jest kształcenie na wysokim poziomie kadr, które mają zasilać przedsiębiorców prowadzących w Suwałkach i w regionie swoją działalność gospodarczą. Ten suwalski biznes w ostatnim czasie, jak widzimy, mocno przyspieszył i to jest wyzwanie dla uczelni – żeby do tych zaawansowanych technologicznie firm dostarczać właściwie przygotowane kadry – mówił Czesław Renkiewicz. – Wobec tego życzymy wysokiego poziomu nauczania, a studentom nie tylko nauki, ale również okazji i czasu na życie studenckie. Miasto ma duży potencjał w tym zakresie, zapraszamy do korzystania ze wszystkich atrakcji – dodał Prezydent Suwałk.

Kategoria: Aktualności, Miejskie