Jest dofinansowanie do budowy hali sportowo-widowiskowej

Dodano: 2 czerwca 2017

Bardzo dobra wiadomość dla Suwałk. Departament Infrastruktury Sportowej poinformował w piątek – 2 czerwca, że Minister Sportu i Turystyki zatwierdził aktualizację Planu Rocznego na rok 2017 do Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Wśród zadań inwestycyjnych zakwalifikowanych do Planu jest budowa hali sportowo-widowiskowej przy ul. Zarzecze 26 w Suwałkach. Miasto otrzyma na ten cel 10 mln zł dofinansowania.

Bardzo nas cieszy to dofinansowanie. Dzięki niemu w Suwałkach powstanie kolejna, wielofunkcyjna infrastruktura sportowa, która będzie służyła i pierwszoligowym Wigrom i siatkarzom Ślepska i innym klubom. W obiekcie będzie można realizować wiele różnego rodzaju sportowych i kulturalnych przedsięwzięć – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. – W tym miejscu chcę bardzo podziękować wszystkim osobom, które nas wspierały na drodze do otrzymania tego dofinansowania. Przede wszystkim Panu Witoldowi Bańce, Ministrowi Sportu i Turystyki. Nasze działania wspierali również Ministrowie z naszego regionu, za co serdecznie dziękuję – dodał Prezydent

Hala sportowo-widowiskowa za około 25 mln zł powstanie przy stadionie piłkarskim przy ul. Zarzecze 26 w Suwałkach.

Inwestycja ma już gotową dokumentację techniczną, pozwolenie na budowę i nazwę. Niedawno miasto rozstrzygnęło konkurs w tej ostatniej sprawie. Nowa hala sportowo-widowiskowa będzie nosiła nazwę Suwałki Arena.

W opracowanej dokumentacji hali przyjęto, że powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 6634 m², a wysokość budynku około 16 m. W projektowanej hali o wysokości 12,8 m zaplanowano łączną powierzchnię sportową o wielkości 1745 m², w tym boiska do: siatkówki (9×18 m), koszykówki (15×28 m) i piłki ręcznej (20×40 m), a także trybuny na 2165 miejsc. Zaplanowano również między innymi salę treningową (14 x 24 m) o wysokości 8 m i łącznej powierzchni 340 m².

Budowa hali sportowo-widowiskowej tej wielkości jest niezbędna dla rozwoju bazy sportów wyczynowych w Suwałkach i regionie. Trzeba podkreślić, że w województwie podlaskim, a także w promieniu około 200 km od Suwałk, nie ma hali sportowo-widowiskowej o projektowanych parametrach funkcjonalno-przestrzennych.

W tegorocznym budżecie miasta są już zabezpieczone środki, w wysokości 4 mln zł, które pozwolą na rozpoczęcie budowy hali. W ciągu półtora roku nowy obiekt sportowy przy ul. Zarzecze 26 powinien być gotowy do przyjęcia sportowców.

Kategoria: Aktualności, Miejskie, Sport