Karatecy na Pucharze Polski i w Rosji

Dodano: 11 grudnia 2017

W sobotę (09.12) we Wrocławiu odbył się Puchar Polski Karate Kyokushin Seniorów Juniorów i Młodzików. W zawodach wystartowało 480 zawodników z całej Polski. Z Suwałk do Wrocławia pojechało pięcioro zawodników – czworo młodzików: Gabriela Hołdyńska, Jolanta Płońska, Tomasz Kluczyński, Adrian Bugieda i jeden junior młodszy: Piotr Barwicki. Wszyscy zawodnicy startowali w Pucharze Polski po raz pierwszy. Nowicjuszom, tym razem,  nie udało się zdobyć medalu. Po wygraniu pierwszych pojedynków suwalscy zawodnicy odpadli w ósemkach przed strefą medalową, zajmując miejsca 5-8. Dobrze zaprezentowało się startująca w kata Gabriela Hołdyńska – na 43 startujące zawodniczki zajęła 4 miejsce w kata młodziczek, wynik wysoki ale najsmutniejszy dla sportowca, bo poza podium i bez medalu.

Także w sobotę (09.12), obecnie najlepszy suwalski młodzieżowiec i senior, Damian Biłbak startował w Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin Rosyjskiej organizacji KWU. Damian wygrał swój pierwszy pojedynek z zawodnikiem z Turcji i wszedł do ćwierćfinałów. W ósemce spotkał na swojej drodze doświadczonego Mistrza Świata z Rosji Farida Kasumova, który tym razem też okazał się lepszy. Damian przegrał z Rosjaninem przed czasem, przez skuteczną technikę ręczną na tułów. Rosyjski zawodnik został Wicemistrzem Świata ulegając w finale zawodnikowi z Armenii Arturowi Arushanyanovi.

Za tydzień w Koszalinie ostatni start karateków w tym roku. Sześcioro zawodników pojedzie walczyć o medale na mistrzostwa Polski Juniorów (Aleksandra Rybacka, Aleksandra Górska, Aleksandra Mozerys) oraz młodzieżowców (Michał Karpowicz, Damian Biłbak, Daniel Biłbak).

 

Kategoria: Aktualności, Miejskie, Sport