Kolarze w zimie

Dodano: 10 marca 2017

Przed letnim sezonem trenowali członkowie Klubu MTB Suwałki.  Ostatni zimowy trening w ramach projektu „Kolarze w zimie”, współfinansowanego z budżetu Miasta Suwałk, odbył się w Dzień Kobiet. Za trzy tygodnie zawodnicy rozpoczynają sezon sportowy, podczas którego będą reprezentować Suwałki na zawodach w całej Polsce. Zawodnicy z MTB Suwałki biorący udział w cyklu treningowym „Kolarze w zimie” odbyli 16 treningów na rowerach stacjonarnych. Każdy trening trwał półtorej godziny, a w każdym z treningów brało udział 12 osób. Cały cykl treningowy obejmował okres od 15 stycznia do 8 marca.

Przygotowania do kolarskiego sezonu startowego to nie tylko treningi na rowerach stacjonarnych. Kilkoro młodych zawodników realizowało swoje indywidualne plany treningowe na siłowni i basenie. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych (lód, śnieg, błoto) młodzi kolarze bardzo często jeździli również w teren.

Wielu zawodników z MTB Suwałki jako formę treningów w zimie wybrało narty biegowe na „Narciarskiej Trasie Biegowej – PAPIERNIA”.

Zawodnicy mają nadzieję, że solidnie przepracowana zima pozwoli na osiągnięcie dobrych wyników w sezonie 2017.

Źródło: Klub MTB Suwałki

Kategoria: Organizacje pozarządowe