Dobre występy MUKS Olimpijczyk

Dodano: 12 marca 2018

Kolejne dobre występy  zawodników MUKS Olimpijczyk Suwałki w Lublinie i Warszawie. Podopieczni Katarzyny Salweckiej wystąpili na zawodach Arena Grand Prix Polski w Lublinie. W dniach 10 i 11 marca przed lubelską publicznością prezentowali  się 15-latkowie: Amelia Ciszewska, Aleksandra Domoradzka, Karolina Szyszko, Adrian Jodzio, Maciej Tumialis, Michał Wróblewski i Kamil Życzkowski. Starty na 50-cio metrowej pływalni w gronie 718 zawodników z 113 klubów z Polski i z zagranicy przyniosły dobre rezultaty. Karolina Szyszko i Kamil Życzkowski kilkakrotnie plasowali się w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych:
– Karolina Szyszko: 6 miejsce 200 m. styl grzbietowy, 7 miejsce styl 50 m. motylkowy, 8 miejsce 100 m. styl motylkowy,  8 miejsce styl 200 m. motylkowy,

– Kamil Życzkowski: 8 miejsce 100 m. styl grzbietowy, 9 miejsce 50 m. styl grzbietowy.

Wszyscy zawodnicy startujący w Lublinie prezentowali wysoki poziom sportowy niejednokrotnie  poprawiając rekordy życiowe.

Link do WYNIKÓW

Jeszcze więcej uśmiechów gości na twarzach 13-letniej Dominiki Burdyn i jej rówieśnika Marcina Szmajdy oraz ich starszej koleżanki 14-letniej Juli Gwaj, którzy wystąpili w sobotnich ogólnopolskich zawodach z cyklu „Od Młodzika do Olimpijczyka” rozgrywanych w Warszawie. Wychowankowie Celiny Szmajdy powrócili z trzema medalami i satysfakcją z osiągniętych rekordów życiowych. Dwa srebrne medale były udziałem Julii Gwaj w konkurencjach: 100 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennym. Brązowy medal wywalczyła Dominika Burdyn na dystansie 100 m stylem motylkowym, zaś Marcin Szmajda był 9. w konkurencji 100 m stylem grzbietowym. Zawody z cyklu „Od Młodzika do Olimpijczyka” cieszą się dużą popularnością od lat. W sobotniej edycji startowało ponad 1000 zawodników z 75 klubów.

Link do WYNIKÓW

Źródło: Jarosław Kosiński

Kategoria: Aktualności, Miejskie, Sport