Kolejny krok ku Suwalskiej Karcie Mieszkańca

Dodano: 8 czerwca 2018

Kolejny krok w kierunku uruchomienia Suwalskiej Karty Mieszkańca. W piątek (8 czerwca) Prezydent Suwałk podpisał Zarządzenie w sprawie Regulaminu Suwalskiej Karty Mieszkańca oraz wzorów dokumentów związanych z tym programem. Znajduje się ono w Biuletynie Informacji Publicznej.

Suwalska Karta Mieszkańca będzie wydawana od 1 września 2018 r. jako:

– Karta zwykła – kolor biały
– Karta rodziny wielodzietnej – kolor zielony
– Karta osoby niepełnosprawnej – kolor niebieski
– Karta seniora – kolor żółty.

Wzory kart zawiera Zarządzenie Prezydenta, a warunki otrzymania dokumentu określa Uchwała Nr XLV/554/2018 Rady Miejskiej w Suwałkach z dnia 25 kwietnia 2018 r. w sprawie przyjęcia programu działań zmierzających do poprawy warunków życia mieszkańców miasta Suwałki.

Wnioski na podstawie, których będzie wydawana Suwalska Karta Mieszkańca będą przyjmowane od 1 lipca 2018 r. w 5 punktach na terenie całego miasta:

– Aquapark, ul. Papieża Jana Pawła II 7 (pon. – pt. 9.00 – 17.00)
– Szkoła Podstawowa nr 11, ul. Szpitalna 66 (pon. – pt. 9.00 – 17.00)
– Hol hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Wojska Polskiego 2 (pon. – pt. 9.00 – 17.00)
– Urząd Miejski w Suwałkach, przy Straży Miejskiej, ul. Noniewicza 71A (pon. – pt. 9.00 – 17.00 oraz sob. 10.00 -14.00)
– Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Suwałkach, ul. Noniewicza 71A (pon. 8.00 – 16.00, wt. – pt. 7.30 – 15.30)

Co jest potrzebne aby otrzymać Suwalską Kartę Mieszkańca określa REGULAMIN.

Regulamin zawiera też informację o możliwości przystąpienia do programu Partnerów czyli firm i przedsiębiorców.

Partnerzy będą zobowiązani do udzielenia posiadaczom karty rabatów w wysokości co najmniej 10% i oznaczenia swojego lokalu naklejką Partnera Programu.

Korzyści z posiadania Suwalskiej Karty Mieszkańca

Suwalska Karta Mieszkańca będzie uprawniała do wielu zniżek i preferencji, m.in. bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży czy tańszych biletów dla pozostałych uczestników programu, tańszych biletów do Aquaparku Suwałki i innych obiektów sportowych Miasta Suwałki a także do zniżek przy zakupie biletów wstępu do Suwalskiego Ośrodka Kultury. Posiadanie Suwalskiej Karty Mieszkańca będzie również uprawniało do korzystania z bezpłatnych przedszkoli prowadzonych przez miasto Suwałki. Wysokość zniżek jest zależna od grupy, do której jest skierowana.

Tutaj TABELA ZNIŻEK

– Suwalska Karta Mieszkańca to bardzo szerokie przedsięwzięcie adresowane do różnych mieszkańców naszego miasta, nie tylko do seniorów, nie tylko do rodzin wielodzietnych, ale również do osób niepełnosprawnych i po prostu do zwykłych mieszkańców. Podchodzimy do tego kompleksowo i proponujemy program, który ma na celu zmniejszenie obciążeń finansowych mieszkańców Suwałk. Jest on również zachętą do częstszego korzystania z infrastruktury sportowej, oferty kulturalnej proponowanej przez miasto czy komunikacji miejskiej – mówi Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Kategoria: Aktualności, Miejskie