XX Koncert Dobroczynny

Dodano: 8 czerwca 2018

od lewej: Lidia Gutowska, Suwalskie Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej i Marlena Borowska, organizatorka koncertu

XX edycja dobroczynnego Koncertu w Hołdzie Ojcu Świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II  – Wielkiemu Polakowi odbędzie się w najbliższą niedzielę (10 czerwca) o godz.19.00 w Konkatedrze p.w. św. Aleksandra w Suwałkach. Wydarzenie ma charakter charytatywny i jest dedykowane podopiecznym Suwalskiego Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej.

Suwalskie Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej istnieje od 2005 r. Zostało założone z myślą o niesieniu pomocy osobom chorym na nowotwory, niepełnosprawnym, wymagającym stałej opieki w domach. Stowarzyszenie obejmuje swoją działalnością Suwałki i powiat suwalski. Członkowie stowarzyszenia na co dzień stykają się w swojej pracy z dramatami ludzi chorych i niejednokrotnie zbyt ubogich, by sfinansować leczenie, dające szansę na poprawę zdrowia i ratowanie życia. Starają się ich wspierać w ramach skromnych funduszy, które zdobywają  dzięki przekazywaniu im 1% podatku. Pieniądze są przeznaczane na częściową refundację kosztów leczenia oraz kosztów dojazdów do placówek medycznych na badania i konsultacje podopiecznych stowarzyszenia. Dlatego też każdy grosz, zdobyty dzięki takim akcjom jak  koncert charytatywny, jest naprawdę ogromnie cenny.

KRS 0000226036

konto nr 51 9367 0007 0010 0017 3762 0001

 

Wykonawcy koncertu:

Jacek Szymański – tenor – Gość Specjalny
Marlena Borowska – sopran
Natalia Ołów – mezzosopran
Cezary Gójski – skrzypce
Sylwia Roszko – akordeon
Piotr Skowroński – akordeon
Barbara Moruszewicz – fortepian
Karolina Zwiewka – fortepian
Łukasz Kowalewski – organy
Artur Szczepkowski – organy

oraz

Suwalski Chór Primo pod dyrekcją Ignacego Ołowia
Zespół Wokalny PSM I i II stopnia w Suwałkach pod dyrekcją Marleny Borowskiej

Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach
Współorganizatorzy: Suwalskie Towarzystwo Muzyczne im. Emila Młynarskiego, Suwalskie Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej w Suwałkach, Rzymskokatolicka Parafia Konkatedralna pw. św. Aleksandra w Suwałkach, Suwalski Ośrodek Kultury.

Koncert jest objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk.

 

 

Kategoria: Aktualności, Kulturalne, Miejskie