Koniec roku szkolnego

Dodano: 23 czerwca 2017

Ponad 9,5 tys. uczniów rozpoczęło w piątek – 23 czerwca wakacje w Suwałkach. W każdej szkole odbyły się uroczyste akademie. W spotkaniu z tej okazji w III Liceum Ogólnokształcącym udział wzięli Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Monika Januszkiewicz, Inspektor w Wydziale Oświaty, Wychowania i Sportu.  

Do szkoły uczniowie wrócą 4 września. Przed nimi dwa miesiące wolnego.

Po wytężonej pracy przyszedł czas na relaks i uzupełnienie energii. Dziś zaczynamy wakacje. Zabrzmiał ostatni dzwonek, odbyło się podsumowanie roku szkolnego, a najlepsi uczniowie otrzymali wyróżnienia i nagrody mówił podczas uroczystości Prezydent. – W tym dniu chcę złożyć podziękowania wszystkim Nauczycielom, Pedagogom i Dyrektorom szkół za trud włożony w edukację młodego pokolenia, za ogrom pracy skoncentrowany na przekazywaniu wiedzy. III Liceum Ogólnokształcące to szkoła coraz lepsza na mapie miasta, prezentująca wysoki poziom i jakość. Życzę wszystkim Państwu – Nauczycielom i Uczniom dobrego wypoczynku i wielu wakacyjnych podróży. Chcę również podziękować Rodzicom za bardzo dobrą współpracę ze szkołami. To umacnia nasze placówki oświatowe – dodał Prezydent.

Życzenia dobrych, bezpiecznych wakacji swoim uczniom złożyła również Alicja Węsierska-Kwiecień, Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego.

Dbajcie o siebie, bądźcie rozumni, nie dajcie się namówić na ryzykowne sytuacje i obyśmy wszyscy, w dobrym zdrowiu, zobaczyli się w tej sali za dwa miesiącemówiła Dyrektor. – Największą wartością naszej szkoły jest to, że robimy wszystko wspólnie. Dziękuję wszystkim za współpracę, i Nauczycielom i Uczniom. Naszym celem zawsze było, aby szkoła była dobra i przyjazna. i to się nam udaje dodała Dyrektor.

Warto dodać, że suwalskie placówki kulturalne i sportowe – Suwalski Ośrodek Kultury, Muzeum Okręgowe, Biblioteka Publiczna i Ośrodek Sportu i Rekreacji – przygotowały bogatą ofertę wakacyjnych zajęć. Szczegółowe programy TUTAJ.

Koniec roku szkolnego to dobra okazja aby przypomnieć o najbliższych inwestycjach w suwalskiej oświacie. Obecnie prowadzone są prace przy termomodernizacji Zespołu Szkół nr 10 i budowie placów zabaw przy suwalskich przedszkolach. W planach jest również zadaszenie lodowiska przy Zespole Szkół nr 3, modernizacja pomieszczeń szkół podstawowych w związku z dostosowaniem do wymogów reformy oświatowej, a także budowa kompleksu boisk wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym przy Zespole Szkół Technicznych i modernizacja zaplecza sali sportowej w Zespole Szkół nr 6.

I jeszcze trochę liczb. Rok szkolny 2016/2017 zakończyło w piątek w suwalskich szkołach podstawowych 4516 uczniów, w gimnazjach 1935, a w szkołach ponadgimnazjalnych 3084. To w sumie 9535. W suwalskich placówkach oświatowych zatrudnionych jest 1200 nauczycieli, w tym w przedszkolach 151.

Kategoria: Aktualności, Miejskie