Konkursy taneczne w Chorwacji i Grecji z udziałem młodych artystów SOK

Dodano: 12 kwietnia 2018

Informujemy, że zespoły taneczne z Suwalskiego Ośrodka Kultury zostały zaproszone do udziału w międzynarodowych festiwalach tanecznych w Chorwacji i Grecji . Decyzję o dofinansowaniu wyjazdu podjął Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który docenia zaangażowanie i pasje młodych Suwalczan. Wyjazd będzie okazją do zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych, ale również do wypoczynku.

Tancerze ze STUDIA DANCE ACADEMY pracujący pod kierunkiem Mihaila Nikolova w terminie 4-11.07. 2018 r. będą brali udział w Międzynarodowym Festiwalu ISLAND OF TALENT w mieście Trogir k/ Splitu w Chorwacji.

Tancerze ze STUDIA TAŃCA RADOŚĆ pracujący pod kierunkiem Iryny Popovej i ze STUDIA TAŃCA DOTYK pracujący pod kierunkiem Ewy Niedźwieckej wyjadą  w dniach 14-21.09. 2018 r. na Festiwal NEOS MARMARAS k/ Salonik w Grecji.

Młodzi artyści z tych zespołów brali udział w przygotowaniu trzech znakomitych widowisk teatralno-tanecznych prezentowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury: „Królowa Śniegu”, „Alicja w Krainie Czarów” oraz „Zuzia i przyjaciele”. Widowiska te cieszyły się olbrzymim powodzeniem wśród dzieci i młodzieży suwalskich szkół, mieszkańców Suwałk i Suwalszczyzny.

Prezydent Miasta Suwałk Pan Czesław Renkiewicz zdecydował o dofinansowaniu kosztów wyjazdu dzieci i młodzieży na oba festiwale, doceniając ich talent, wielkie zaangażowanie, i determinację przy tworzeniu i prezentacji widowisk. Praca młodych tancerzy wymagała wyjątkowej odpowiedzialności i zdyscyplinowania oraz umiejętnego łączenia pasji artystycznych z obowiązkami szkolnymi. Dofinansowanie wyjazdu przez Prezydenta Miasta Suwałk oraz dodatkowa dopłata do kosztów wyjazdów pochodząca ze sprzedaży biletów na spektakl „Zuzia i przyjaciele”, w którym brali udział wyjeżdżający tancerze pozwoli na znaczące obniżenie kosztów tych artystycznych podróży.

Udział w festiwalach będzie dla młodych artystów znakomitą okazją do konfrontacji z innymi zespołami z różnych krajów Europy, wymiany doświadczeń, inspiracją do tworzenia nowych programów oraz promocji miasta Suwałki.

 

 

Kategoria: Aktualności, Kulturalne, Miejskie, Społeczne