ankieta-pomysl-na-suwalki'

Kurs odwykowy ,,Rzucam palenie”

Dodano: 26 lipca 2017

Kurs odwykowy dla palaczy tytoniu ,,Rzucam palenie” odbędzie się w dniach 31 lipca – 4 sierpnia 2017r. w sali konferencyjnej Aquaparku w Suwałkach. Początek prelekcji każdego dnia o godz. 17.30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kurs odwykowy dla palaczy tytoniu „Rzucam Palenie” to program realizowany od ponad dwudziestu lat z dużym powodzeniem w Polsce, jak i w wielu krajach na całym świecie. Jego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogu tytoniowego.

W czasie pięciodniowej terapii odwykowej organizatorzy pomagają zrozumieć przyczyny i czynniki podtrzymujące i warunkujące nałóg. Prezentują naturalne metody pozwalające przezwyciężyć ciąg nikotynowy i uświadamiają, że zwycięstwo nad nałogiem można osiągnąć wzmacniając sferę fizyczną, psychiczną i duchową.

Nie wykorzystują, ani nie promują żadnych „cudownych” preparatów. Największy nacisk kładziony jest na znalezienie właściwej motywacji, jak chociażby zdrowie, względy finansowe, estetyka i wiele innych.

Wykłady prowadzą prelegenci z uprawnieniami i wieloletnim doświadczeniem w walce z nikotynizmem.

Dodatkowo, przy okazji kursu, u zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej w Suwałkach od 30 lipca do 6 sierpnia 2017r. stanie specjalny namiot, w którym będzie można skorzystać z prostych badań profilaktycznych, m.in.: zmierzyć poziom cukru, cholesterolu i tkanki tłuszczowej, ciśnienie krwi i wydolność oddechową, a także przejść test kondycyjny z pomiarem tętna i obliczyć wskaźnik masy ciała (tzw. BMI). Udział w badaniach jest również bezpłatny.

Organizatorem obu przedsięwzięć jest Diecezja Wschodnia Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP.

Kategoria: Aktualności, Społeczne