„Łaźnia miejska” – umowa podpisana, niebawem remont

Dodano: 7 grudnia 2017

Rozpoczyna się kolejny etap rewitalizacji suwalskich bulwarów. Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wspólnie z Wiesławem Stelmachem, Skarbnikiem Miasta podpisali w czwartek (7 grudnia) umowę z Anatolem Chomczykiem właścicielem firmy Anatex, która przebuduje budynek po byłej łaźni. Inwestycja warta 8 112 433,01 zł zakończy się w maju 2019 roku.

– W ramach inwestycji budynek ma zostać przebudowany, a właściwie rozbudowany i nadbudowany. Zmieni się też przeznaczenie tego obiektu. Powstanie tam galeria fotograficzna – wystawiennicza. Będzie tam też zaplecze gastronomiczne. W ramach inwestycji wykonawca zostanie zobowiązany też do zagospodarowania terenu w obrębie łaźni – tłumaczy Czesław Renkiewcz, Prezydent SuwałkInwestycję rozkładamy aż na 3 lata, a w międzyczasie będziemy chcieli pozyskać dofinansowanie na tę inwestycję ze środków Unii Europejskiej przeznaczonych na rewitalizację – dodaje Prezydent Suwałk.

Po przebudowie obiekt będzie miał wymiary 43,45 m na 21,20 m i wysokość 9,13 m. Będzie to budynek dwukondygnacyjny o powierzchni użytkowej prawie tysiąca metrów kwadratowych. Wszystko ma powstać do końca maja 2019r.

Jak deklaruje wykonawca, prace budowlane rozpoczną się w styczniu 2018 roku.

Kategoria: Aktualności, Gospodarcze, Miejskie