Legendy motoryzacji

Dodano: 19 czerwca 2017

W sobotę do Suwałk zjechali się uczestnicy 13. Białostockiego Rajdu MOTO RETRO. Na Placu Marii Konopnickiej wystawiło się kilkadziesiąt ekip, które zjechały z całej Polski. Najstarszy z pojazdów miał ponad 100 lat. Uczestników rajdu przywitali Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk oraz Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej.

– To niesamowite, że są ludzie którzy pałają tak wyjątkową miłością do motoryzacji. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co Państwo prezentujecie poprzez miłość do swoich leciwych już aut. Dziękuję, że Suwałki znalazły się na trasie Państwa rajdu – powiedział do uczestników imprezy Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Największą atrakcją Rajdu był samochód marki GROUT z 1899 roku (produkcji USA), napędzany silnikiem parowym. Można było również zobaczyć inne pojazdy z początku XX wieku – RAMBLER z 1903 r, BRUSH z 1911 r, METZ z 1912 r. motocykl SOKÓŁ 600 z 1939r.

W sumie w rajdzie uczestniczyło około 70 załóg z Polski, Litwy, Białorusi i Rosji. Organizatorem Rajdu było Białostockie Stowarzyszenie Moto Retro.

Kategoria: Aktualności, Kulturalne, Miejskie