Mądre Sowy nagrodzone

Dodano: 12 czerwca 2014

Mądre SowyTradycyjnie przed wakacjami Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk nagrodził wybitnych suwalskich uczniów tytułem „Mądrej Sowy”. Akcję zainicjował dziesięć lat temu „Tygodnik Suwalski”, a współorganizatorem jest Urząd Miejski w Suwałkach. Dziś (12.06.2014r.) w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach Prezydent Suwałk wspólnie z Andrzej Chuchnowskim Przewodniczącym Rady Miejskiej oraz Stanisławem Kulikowskim, Redaktorem Naczelnym DwuTygodnika Suwalskiego wręczyli dyplomy i nagrody laureatom konkursu.

Wśród nagrodzonych znaleźli się laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Najwięcej „Mądrych Sów” w szkołach podstawowych uczy się w „dziesiątce”,  „jedenastce”  i „siódemce”. Wśród gimnazjów niekwestionowanym liderem pozostaje Gimnazjum im. Marii Konopnickiej, gdzie w tym roku uczyły się aż trzydzieści dwie” Mądre Sowy”, a wśród szkół ponadgimnazjalnych Liceum Ogólnokształcące nr 1 z ośmioma  „Mądrymi Sowami”.

– 124 uczniów, 102 nauczycieli. Te liczby mówią same za siebie. Możemy się pochwalić tym, że Suwałki mają uzdolnioną młodzież oraz nauczycieli, którzy są w stanie przygotować swoich uczniów do tego by osiągnęli oni dobre wynikiw nauce. – mówił dziś Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkRok temu przy okazji rozdania „Mądrych Sów” spotkaliśmy się w sali konferencyjnej Aquaparku. W tym roku tych najzdolniejszych uczniów jest jeszcze więcej dlatego spotykamy się w Państwowej Szkole Muzycznej. Jest to dobrą wróżbą na przyszłość. W takim razie za rok widzimy się na dużej Sali Suwalskiego Ośrodka Kultury – zażartował na koniec Prezydent Suwałk.

Wyróżnieni dziś uczniowie oraz nauczyciele otrzymali karnety do Aquaparku i dyplomy.

W załączniku prezentujemy listę nagrodzonych osób.

Przypominamy, że do 5 lipca 2014 roku dyrektorzy poszczególnych szkół (również niepublicznych) mogą wystąpić z wnioskiem o przyznanie stypendium Prezydenta Miasta Suwałk
za szczególne osiągnięcia w nauce i/lub sporcie. Stypendium wynosi: w szkołach podstawowych – do 150 zł/miesięcznie, w gimnazjach – do 200 zł/miesięcznie, w szkołach ponadgimnazjalnych – do 250 zł/miesięcznie i jest przyznawane na okres od września
do czerwca.

Warunkiem otrzymania stypendium jest spełnienie kryteriów określonych uchwałą Rady Miejskiej w Suwałkach, tj. uzyskanie tytułu laureata konkursu przedmiotowego, olimpiady lub turnieju, odpowiedniej średniej ocen i odpowiedniej oceny z zachowania. Stypendysta musi również być mieszkańcem Miasta Suwałki.

 

Kategoria: Aktualności, Miejskie