Majówka Rodzinna

Dodano: 2 maja 2018

Wyjątkową, radosną i rodzinną oprawę będą miały tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Suwałkach. Przed południem w mieście odbędą się tradycyjnie uroczystości oficjalne, po południu natomiast w Parku Konstytucji 3 Maja zaplanowano Majówkę Rodzinną.

Obchody zacznie o godz. 10.30 msza święta przed konkatedrą pw. św. Aleksandra z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, duchowieństwa, asysty honorowej wojska oraz mieszkańców. Po mszy odbędzie się uroczysty przemarsz do Parku Konstytucji 3 Maja. Tam zaplanowano okolicznościowe przemówienia i złożenie kwiatów pod Dębem Wolności.

– Po części oficjalnej chcielibyśmy mieszkańcom zaproponować spędzenie tego święta w sposób rodzinny. Dlatego zaplanowaliśmy koncerty, inscenizacje słowo-muzyczne i niespodziankę jaką będzie wspólne zdjęcie z drona wszystkich uczestników wydarzenia  – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Zdjęcie zostanie wykonane wszystkim osobom, które będą na placu przed muszlą koncertową w Parku Konstytucji 3 Maja. Wcześniej zebrani otrzymają biało-czerwone baloniki. Po uroczystościach zdjęcie zostanie wydrukowane i ustawione na Placu Marii Konopnickiej, tak aby każdy z uczestników Święta mógł siebie na nim znaleźć.

Oprócz tego, w programie jest konkurs dla uczniów szkół podstawowych na najlepsze wykonanie Poloneza, ale też słodki poczęstunek w postaci patriotycznych babeczek dla każdego. Dzieci będą mogły wziąć udział w atrakcjach sportowo – rekreacyjnych i animacjach przygotowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Wieczorem, w konkatedrze św. Aleksandra odbędzie się I Koncert Kameralny „Intende Voci” organizowany przez Suwalskie Towarzystwo Muzyczne im. Emila Młynarskiego. Majówkę zakończy o godz. 20.00 na Placu im. Marii Konopnickiej koncert zespołu DINO JAZZ BAND.

Chcemy żeby to było bardzo rodzinne i radosne świętowanie – podsumowuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Szczegółowy program:

OBCHODY OFICJALNE
10.30 – msza święta w intencji Ojczyzny przed konkatedrą św. Aleksandra
11.45 – uroczystość w parku Konstytucji 3 Maja:
• wystąpienia okolicznościowe
• złożenie kwiatów pod Dębem Wolności

MAJÓWKA RODZINNA
12.15 – koncert Miejskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Tomasza Kierejszy i występ zespołu mażoretek z Suwalskiego Ośrodka Kultury
12.30 – pamiątkowe zdjęcie uczestników uroczystości wykonane dronem
12.45 – konkurs na najlepsze wykonanie Poloneza – prezentacja uczniów klas I – III
szkół podstawowych
13.45 – Witaj Maj, Trzeci Maj!, inscenizacja słowno-muzyczna zespołu Ocean Życia ze Stowarzyszenia Seniorzy z Pasją HORYZONT
14.15 – ogłoszenie wyników konkursu oraz wspólne wykonanie Poloneza przez laureatów, mieszkańców Suwałk i tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” muszla koncertowa w parku Konstytucji 3 Maja
19.00 – „Intende Voci” – I Koncert Kameralny organizowany przez Suwalskie Towarzystwo Muzyczne im. Emila Młynarskiego
konkatedra pw. św. Aleksandra

Wykonawcy:
Marlena Borowska – sopran
Zbigniew Stępniak – bas
Dalia Jatautaitė – organy

Koncert zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

20.00 – Muzyczna Majówka u Marii, koncert zespołu DINO JAZZ BAND
plac Marii Konopnickiej

 

Kategoria: Aktualności, Kulturalne, Miejskie