ankieta-pomysl-na-suwalki'

Miasto Suwałki chce pomóc Gminie Sępólno Krajeńskie

Dodano: 19 września 2017

Zdjęcie pokazujące do jakich zniszczeń doszło w Gminie Sępólno – Krajeńskie

W nocy z 11 na 12 sierpnia przez Kujawy i Pomorze przeszła potężna nawałnica, która zniszczyła wiele miast, wsi, a nawet lasów. Samorządy z całej Polski solidaryzując się z osobami poszkodowanymi w tej nawałnicy pomagają przekazując środki finansowe na naprawę szkód i pomoc. Do tego grona dołączy Miasto Suwałki.

Sępólno Krajeńskie to gmina miejsko – wiejska zamieszkiwana przez blisko 20 tysięcy mieszkańców. W wyniku sierpniowej nawałnicy powstały tam ogromne straty w budynkach mieszkalnych, inwentarskich, uprawach, środowisku oraz infrastrukturze drogowej i mieniu komunalnym. 

– Postanowiłem zwrócić się do władz Województwa Kujawsko – Pomorskiego z propozycją wsparcia ze strony Suwałk. Zaproponowano by było to właśnie Sępólno Krajeńskie. Wiele mieszkańców tej gminy ma tak zniszczone mieszkania, że nie zdążą wyremontować ich do zbliżającej się zimy – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkDlatego też będziemy chcieli przekazać tej gminie 80 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup dwóch całorocznych domków kontenerowych z infrastrukturą wodno – kanalizacyjną i ogrzewaniem – dodaje Prezydent Suwałk.

Nad tą propozycją pochylą się Radni Rady Miejskiej już na najbliższej Sesji.

Więcej zdjęć ze zniszczeń w Gminie Sępólno – Krajeńskie można znaleźć na stronie internetowej samorządu.

Kategoria: Aktualności, Miejskie, Społeczne