Aktualności

o

Druga edycja największej imprezy lotniczej w północno – wschodniej Polsce już za miesiąc. 24 czerwca lotnisko w Suwałkach zmieni się w arenę niesamowitych akrobacji i pokazów lotniczych. Szczegóły wydarzenia zostały zaprezentowane podczas konferencji prasowej.

Podobnie jak w roku ubiegłym - od 19 do 24 czerwca w naszym mieście odbywać się będą Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej w Suwałkach. W sobotę (24 czerwca) wielki finał imprezy oraz „Odlotowe Suwałki” Air Show 2023

- Wokół tego wydarzenia powstał bardzo dobry klimat. Infrastruktura lotnicza, którą mamy w naszym mieście spokojnie pozwala na organizację takiego przedsięwzięcia. Partnerzy i sponsorzy, którzy zaufali nam rok temu ponowili swoje wsparcie. Dołączyli również do nich kolejni. Serdecznie dziękuję sponsorom bo bez nich nie byłoby tego wydarzenia.  Mam serdeczną nadzieję, że podobnie jak rok temu będzie to niesamowicie emocjonująca impreza, w której chętnie wezmą udział tłumy Suwalczan oraz gości spoza naszego miasta – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

W programie pokazów lotniczych będą też takie podczas, których zostanie użyta pirotechnika. Będą też inne atrakcje dla mieszkańców - loty widokowe nad Suwałkami; strefa zabawy, strefa cateringowa.

Na zakończenie wieczoru - koncert na powitanie lata. Wystąpią Suwalczanin Swiernalis oraz gwiazda wieczoru SARSA.
Organizatorem wydarzenia jest Miasto Suwałki, Aeroklub Polski, Aeropartner, Suwalska Szkoła Lotnicza.

Współorganizatorami jest Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Suwalski Ośrodek Kultury. 
Partnerem jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Impreza nie odbyła się gdyby nie sponsorzy:

ZPK Rupińscy Sp. J.
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "MELIOREX"
ASPI Sp. z o. o. Spółka komandytowa
Grzegorz Buchowiecki PUH EL-BEST
Padma Art Sp. z o.o.
Artur Waraksa ZWM Waraksa
IMBUD Sp. z o. o. 1 Sp. k.
Krzysztof Godlewski IKP Godlewscy
"Elżbieta Jabłońska-Szadkowska
Medica Vision Centrum Medyczne"
"Prezes Zarządu
"Bjanex" Skupski, Bylak Sp. j.
Rozmarino
Bayer Media
Astoria - Centrum Bankietowe
 
Dostępna jest już także oficjalna strona internetowa imprezy: www.odlotowesuwalki.pl , którą przygotowali uczniowie Klasy 2A z III Liceum Ogólnokształcącego, Oskar Żuryński, Łukasz Krajewski, Jakub Osypiuk, którym z tego miejsca serdecznie dziękujemy, jak również wielkie podziękowania kierujemy do dyrekcji III LO za wzorową współpracę i akceptację pomysłu współpracy.

Zapraszamy również na oficjalny profil FB wydarzenia: https://www.facebook.com/odlotowesuwalki

24
Maj