Aktualności

O szczepieniach przeciw koronawirusowi

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk zorganizował w czwartek (14 stycznia) spotkanie z przedstawicielami pięciu zakładów Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Suwałkach, które zgłosiły swoją gotowość do wzięcia udziału w Narodowym Programie Szczepień. Zgodnie z zapowiedzią Rządu RP każdy z punktów otrzyma 30 szczepionek tygodniowo co pozwoli na zaszczepienie 150 osób w tydzień. Pamiętać jednak trzeba, że szczepionkę trzeba powtórzyć. Szczepienia ruszą 25 stycznia.

Podczas spotkania lekarze zwrócili uwagę, że 5 zgłoszonych gabinetów POZ oraz mała tygodniowa liczba dawek szczepionki nie pozwoli na właściwe tempo szczepienia Suwalczan.

- Niestety w takim tempie zaszczepienie całej populacji Suwalczan zajmie nam kilka lat. Uważamy, że kolejne gabinety powinny zgłosić się do Narodowego Programu Szczepień – mówili zgodnie lekarze.

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk zadeklarował, że wystąpi do wszystkich zakładów Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Suwałkach z pismem zwracającym uwagę na ten problem oraz apelem by dołączyły do szczepienia Suwalczan przeciw koronawirusowi.

- Deklaruję wsparcie ze strony samorządu. Już od środy działa w Urzędzie Miejskim w Suwałkach osoba, który tłumaczy dzwoniącym do Urzędu Miejskiego w Suwałkach osobom jaka jest procedura rejestracji do sczepienia. Pomożemy również osobom niepełnosprawnym dotrzeć do gabinetu POZ na wyznaczone szczepienie – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Harmonogram rejestracji na szczepienie
Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. 
 
Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 stycznia 2021 r. Procedura będzie prosta i bezpieczna. Ze szczegółami można zapoznać się TUTAJ.
Mieszkańcy Suwałk mogą  uzyskać więcej informacji na temat szczepień dzwoniąc do Pani Pauliny Staszkiewicz z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Suwałkach: 87 563 56 05 lub e-mail: pstaszkiewicz@um.suwalki.pl.


Klauzula informacyjna - organizacja przez gminy transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko SARS-CoV-2 w tym osób niepełnosprawnych.