Pomoc Ukrainie

Miasto Waren wesprze Ukraińców w Suwałkach

Niemieccy partnerzy z Waren zadeklarowali wsparcie finansowe dla Związku Ukraińców w Suwałkach. Taka deklaracja padła podczas wtorkowej (22 marca) rozmowy Burmistrza Norberta Mullera oraz Czesława Renkiewicza, Prezydenta Suwałk i Anny Samoilenko, Prezes Związku Ukraińców w Suwałkach.

Waren podobnie jak Suwałki również przyjmuje uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. U naszych niemieckich partnerów schronienie znalazło już 150 osób.

- W tych trudnych czasach chcemy wykazać solidarność wobec naszych partnerów z Polski – Miasta Suwałki. Widzimy, że Polacy przejęli na siebie główny ciężar związany z kryzysem uchodźczym spowodowanym wojną na Ukrainie. Dlatego też razem z Radą Miejską w kwietniu podejmiemy decyzję o przekazaniu środków finansowych na potrzeby działalności Związku Ukraińców w Suwałkach – powiedział Norbert Muller podczas wideo rozmowy.

Za pomoc dziękowała Anna Samoilenko oraz Prezydent Suwałk, który na prośbę burmistrza Waren przedstawił obecną sytuację w Suwałkach związaną z napływem uchodźców.