O osteoporozie w Szpitalu Wojewódzkim

Dodano: 6 czerwca 2018

zdjęcie: new.szpital.suwalki.pl

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach ma przyjemność zaprosić mieszkańców regionu, a w szczególności osoby w wieku 50+, do uczestnictwa w BEZPŁATNYCH spotkaniach informacyjno-edukacyjnych poświęconych tematyce OSTEOPOROZY z udziałem dietetyka, reumatologa i ortopedy, w toku których zostaną zaprezentowane zagrożenia wynikające z niezdiagnozowanej osteoporozy oraz metody zapobiegania schorzeniu. Uczestnicy spotkań będą mieli możliwość pozyskania kompleksowych informacji o osteoporozie, konieczności badań profilaktycznych, uzyskają porady od specjalistów. Uczestnikom spotkań zapewniamy poczęstunek oraz materiały promocyjne. Ponadto, uczestnicy spotkań będą mieli możliwość otrzymania skierowań na specjalistyczne bezpłatne badania medyczne.

Osteoporoza jest jedną z głównych chorób ludzi starszych, która uznana została przez World Health Organization za chorobę cywilizacyjną, „epidemię XXI wieku”. Z powodu osteoporozy cierpi co dziesiąty mieszkaniec naszego kraju. Jest to niezwykle groźne schorzenie, złamania osteoporotyczne są częstą przyczyną niesprawności, kalectwa, a nawet śmierci!

Zapisy prowadzone są w biurze projektu:

ul. Szpitalna 60 p. nr 6

16-400 SUWAŁKI

oraz pod nr telefonu:  87/ 562 95 32

Terminy spotkań:

  • 7 czerwca 2018 – Suwałki
  • 12 lipca 2018 – Sejny
  • 19 lipca 2018 – Augustów

Informujemy, że liczba miejsc na spotkaniach jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach!

Działanie jest realizowane przez Szpital Wojewódzki im. dr Ludwika Rydygiera w Suwałkach w partnerstwie ze Szpitalem Okręgowym w Olicie w ramach wspólnego projektu pt. „Osteoporoza to nie wyrok – pilotażowy transgraniczny polsko-litewski program walki z osteoporozą”. Projekt ten jest wdrażany w ramach Programu Interreg V-A Litwa – Polska na lata 2014 – 2020 i jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Samorządu Województw Podlaskiego.

Kategoria: Aktualności, Miejskie, Ogłoszenia, Społeczne