Obwodnica Suwałk – pierwszy beton na jezdni już w tym tygodniu!

Dodano: 11 lipca 2017

Na placu budowy suwalskiej obwodnicy od wtorku (11 lipca) rozstawia się sprzęt do wylewania betonu na jezdnię. Maszyny, można zobaczyć przejeżdżając ulicą Reja, w miejscu tzw. odcinka B obwodnicy, gdzie prace przebiegają w najszybszym tempie.

– To jak szybko powstaje obwodnica Suwałk podziwiają wszyscy mieszkańcy Suwałk. Tempo prac jest naprawdę imponujące. Ciszę się tym bardziej bo na tę inwestycję czekaliśmy 30 lat. W końcu możemy powiedzieć, że nasza cierpliwość została doceniona – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkZ informacji, które uzyskałem dziś od przedstawicieli Budimexu wynika, że już w tym tygodniu firma rozpocznie pierwsze prace związane z wylewką betonu na jezdni obwodnicy w jej północnym przebiegu – dodaje Prezydent Suwałk, który dziś osobiście był na placu budowy obwodnicy naszego miasta.

W ramach budowy obwodnicy Suwałk, będącej elementem drogi ekspresowej S61 powstanie: dwujezdniowa droga o długości 12,8 km, jednojezdniowa łącznica o długości 0,7 km obwodnicy miasta Suwałki z istniejącą drogą krajową nr 8 w kierunku Budziska, węzeł „Suwałki Zachód”, skrzyżowania z drogami publicznymi, drogi dojazdowe (serwisowe), 15 obiektów inżynierskich (wiaduktów, mostu oraz obiektów pełniących funkcję przejść dla zwierząt),  przepusty drogowe, także pełniące funkcje przejść dla zwierząt, wiadukty w ciągu budowanych dróg publicznych, ekrany akustyczne.

Cała inwestycja ma kosztować 299,4 mln zł i ma być gotowa w kwietniu 2019 roku.  

Dużo ciekawych zdjęć z budowy suwalskiej obwodnicy można znaleźć TUTAJ na jednym z forów internetowych poświęconych inwestycjom w Polsce.

Kategoria: Aktualności, Miejskie