Od szkolenia do zatrudnienia

Dodano: 10 października 2017

Szansa dla młodych, bezrobotnych, nieuczących się z regionu. Mowa o projekcie „Od szkolenia do zatrudnienia-EFS” organizowanym przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach. Przedsięwzięcie skierowane jest do osób w wieku 18-24 lata, które nie uczą się i nie pracują.

W ramach projektu 60 uczestników z województwa podlaskiego weźmie udział w indywidualnych i grupowych zajęciach z doradcą zawodowym, indywidualnym i grupowym wsparciu psychologicznym, warsztatach przygotowujących do usamodzielnienia się, kursie komputerowym ECDL, kursie prawa jazdy kategorii B, kursie zawodowym, indywidualnym pośrednictwie pracy/pośrednictwie w zakresie organizacji staży zawodowych i 3-miesięcznym stażu zawodowym. Dodatkowo podczas zajęć organizatorzy zapewnią uczestnikom wyżywienie, dofinansują koszty dojazdów na zajęcia i staże zawodowe, zrefundują koszty opieki nad dzieckiem lub osobą zależną i ubezpieczą NNW. Uczestnicy kursów i staży zawodowych otrzymają też stypendium szkoleniowe i zwrot kosztów niezbędnych w projekcie badań lekarskich.

W ramach projektu odbędą się również zajęcia z kreowania wizerunku połączone z usługą stylisty, zakupem strojów oraz metamorfozą dla każdego uczestnika.

Rekrutacja do projektu trwa do 30 października 2017 roku. 

Informacje i zapisy:
Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży
ul. Sejneńska 13, 16-400 Suwałki
ceipm.suwalki@ohp.pl
87/566-51-57

Kategoria: Aktualności, Miejskie