Oni wiedzą wszystko o Suwałkach i okolicy

Dodano: 21 lutego 2018

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego Zespół Szkół Sióstr Salezjanek w Suwałkach zorganizował II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Suwałkach i Suwalszczyźnie, skierowany do gimnazjalistów i siódmoklasistów z Suwałk i powiatu suwalskiego. W jego rozstrzygnięciu wziął udział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który objął konkurs swoim Honorowym Patronatem.

Przewodnik turystyczny to specjalista, który w sposób ciekawy i profesjonalny oprowadza i opowiada o zwiedzanym terenie, a tym samym promuje region i buduje jego pozytywny wizerunek – wyjaśniają organizatorzy wydarzenia.

Celem konkursu było zwiększenie i upowszechnienie wiedzy o atrakcjach turystycznych Suwałk i Suwalszczyzny i tym samym kształtowanie postaw patriotyzmu lokalnego wśród młodzieży oraz popularyzacja turystyki na Suwalszczyźnie. Ponadto konkurs miał za zadanie rozbudzić wśród młodzieży pasję krajoznawczą i turystyczną, a przez to kształcenie przyszłej kadry turystycznej w regionie.

Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat historii, przyrody, obyczajów i tradycji oraz ciekawych miejsc Suwalszczyny. Z pewnością informacje, które zdobyli przygotowując się do konkursu, będą mogli wykorzystać w przyszłej pracy przewodnika turystycznego. Wyniki konkurencji przedstawiają się następujaco:

I miejsce: Wiktor Rutkowski ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach , opiekun: Pani Bożena Głosek

II miejsce: Patrycja Brzozowska ze Szkoły Podstawowej w Rutce Tartak, opiekun: Pani Łucja Szyszkowska

III miejsce: Jan Oszkinis ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach, opiekun: Pani Anna Harasimowicz

IV miejsce: Karolina Galińska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie, opiekun: Pani Marta Sobuniewska

V miejsce: Zofia Dyczewska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie, opiekun: Pani Marta Sobuniewska

Zwycięzcy finału otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe przekazane przez Urząd Miejski w Suwałkach, Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Urząd Gminy w Suwałkach, Wigierski Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy, PTTK Oddział w Suwałkach.

Kategoria: Aktualności, Miejskie