Park będzie współpracował z samorządami

Dodano: 19 kwietnia 2017

Kształcenie młodzieży, doradztwo w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych i opracowywanie audytów – to główne założenia porozumienia o współpracy podpisanego w środę – 19 kwietnia między Parkiem Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach i samorządami z Suwalszczyzny.

Wśród beneficjentów porozumienia znalazły się miasto i gmina Suwałki oraz gminy Nowinka, Przerośl i Bakałarzewo.

Celem współpracy jest wspieranie przedsiębiorczości zorientowanej na zaawansowanie technologie. W kwestii kształcenia młodzieży to m.in. lekcje przedsiębiorczości, pokazy w laboratorium chemicznym i multimedialnym czy kursy pierwszej pomocy. Park chce też doradzać samorządom w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych m.in. w zakresie odnawialnych źródeł energii i opracowywać audyty w różnych obszarach funkcjonowania  gmin.

Miasto jako główny udziałowiec Parku Naukowo-Technologicznego chce się dzielić jego potencjałem z gminami z naszego regionu. Bardzo nas cieszy, że Prezes Parku inicjuje dziś tę współpracę – mówił w środę Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. – Park i jego potencjał to nasz wielki atut. Chcemy dawać młodym ludziom możliwość uzupełnienia wiedzy w zakresie przedsiębiorczości i innowacji, a samorządom wsparcie w pozyskiwaniu środków unijnych – dodał Prezydent Suwałk.

W środowym spotkaniu poza przedstawicielami poszczególnych samorządów udział wzięła Anna Naszkiewicz, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Kategoria: Aktualności, Gospodarcze, Miejskie