Peregrynacja obrazu

Dodano: 23 września 2013

Peregrynacja obrazuMinioną sobotę, 21 września, suwalczanie zapamiętają na długo. Z należną czcią i nadzieją na duchową odnowę powitano Jasnogórską Panią. Centrum miasta wypełniły tłumy wiernych, dostojników Kościoła z arcybiskupami Celestino Migliore, nuncjuszem apostostolskim i Józefem Michalikiem, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski oraz biskupami diecezji ełckiej Jerzym Mazurem i Romualdem Kamińskim na czele. Kopia cudownego obrazu Czarnej Madonny odwiedzi kolejno wszystkie suwalskie parafie.

Od 1956 roku minęło wiele lat, ale słowa wówczas wypowiedziane przez Stefana Kardynała Wyszyńskiego “Matko przyjdź do nas, Matko bądź z nami” są wciąż aktualne – mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podczas uroczystości powitalnej. – Prosimy dziś Matką Bożą Jasnogórską o opiekę, otuchę i wstawiennictwo u Jej Syna.

Kopia cudownego Obrazu Matki Bożej odwiedzała nasze miasto dwukrotnie – w 1959 i 1986 roku, gdy byliśmy częścią diecezji łomżyńskiej. Wszędzie tam, gdzie dotarł Obraz Nawiedzenia, gromadziły się tłumy ludzi.

Uroczystość peregrynacji przyciągnęła na Plac Piłsudskiego w Suwałkach kilka tysięcy wiernych. Od niedzieli obraz rozpoczął wędrówkę po wszystkich parafiach diecezji ełckiej. W czerwcu przyszłego roku obraz trafi do Ełku, gdzie odbędzie się ostatnia uroczystość związana z wizytą obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej diecezji. Do każdej parafii trafi też model małej żaglówki, do której wierni mogą wrzucać kartki ze swoimi podziękowaniami i prośbami do Matki Boskiej.

Kategoria: Aktualności, Kulturalne, Miejskie