Pierwsze dotacje na remonty zabytków zatwierdzone

Dodano: 19 maja 2017

Znamy już propozycje dotyczące przyznania środków finansowych na remonty suwalskich zabytków. Po przyjęciu projektu stosownej uchwały przez Radę Miejską w Suwałkach dofinansowanie otrzyma sześć obiektów na łączną kwotę 120 tysięcy złotych.

Komisja, która oceniała i decydowała o przyznaniu pieniędzy na remonty suwalskich zabytków uznała, że dofinansowanie trafi do właścicieli sześciu obiektów.

– Wszystkie te inwestycje poprawią wizerunek naszego miasta. Dotacje do remontów zabytków przyznajemy już od kilku lat. Ten program wpisał się na trwałe w Budżet naszego miasta, a mieszkańcy chętnie z niego korzystają dzięki czemu poprawia się kondycja suwalskich zabytków – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Dotacje przyznano na:

  • 20 000 zł to kwota na remont dachu budynku przy ul. Kościuszki 114,
  • 15 000 zł otrzyma Parafia pod wezwaniem św. Aleksandra na wykonanie projektu budowlanego remontu fasady głównej w zakresie schodów zewnętrznych, kolumnady i frontonu,
  • 30 000 zł to kwota dotacji na remont elewacji budynku przy ul. Gałaja 43,
  • 22 000 zł na remont dachu kamienicy przy ul. Mickiewicza 5,
  • 15 000 zł na remont dachu i częściowy remont elewacji budynku dawnego szpitala katolickiego przy ul. Kościuszki 101,
  • 18 000 zł na remont dachu i elewacji budynku przy ul. Gałaja 10.

Niestety dwa wnioski – również wskazane przez komisję – zostały odrzucone. Wniosek o przyznanie dotacji Wschodniemu Kościołowi Staroobrzędowców na remont elewacji molenny przy ul. Sejneńskiej 37A w tym: wieży głównej, wieżyczki, okiennic, ościeżnic i ganku uzyskał dotację od Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku na ten sam zakres prac, o który kościół wnioskował do Miasta Suwałki. Podobnie było w przypadku wniosku na remont dachu budynku pokoszarowego przy ul. Wojska Polskiego 21. 

Pozostałą kwotę z 200 tysięcy złotych przeznaczanych co roku na program dofinansowania remontów obiektów zabytkowych czyli 80tys zł  Miasto Suwałki rozdysponuje w naborze uzupełniającym.

Kategoria: Aktualności, Miejskie