Podlaska Marka Roku dla Suwałki Blues Festiwal

Dodano: 28 kwietnia 2017

Mamy to! Suwałki Blues Festival nagrodzony Podlaską Marką Roku w kategorii wydarzenie. Laureatów poznaliśmy w czwartek – 27 kwietnia podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Nagrodę dla Suwalskiego Ośrodka Kultury, organizatora Suwałki Blues Festival z rąk Anny Naszkiewicz, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego odebrali Bożena Kamińska, dyrektor SOK i Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

– Suwałki kręcą bluesem, a blues Suwałkami – zwykł mawiać Jan Chojnowski z radiowej „Trójki”. A ja po dzisiejszym wieczorze mogę powiedzieć, że to Podlasie kręci bluesem, a blues Podlasiem – mówiła Bożena Kamińska.

– Czekaliśmy na to wyróżnienie długo i tym lepiej nam smakuje. To wielka radość, że w dziesiątą rocznicę istnienia Suwałki Blues Festival otrzymujemy to wyróżnienie – dodał Czesław Renkiewicz.

Podlaska Marka to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego nieprzerwanie od 10 lat i niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem regionalnych producentów i konsumentów. Podlaska Marka to przegląd nowych rozwiązań, trendów, smaków to ranking układany przez Podlasian pokazujący, co w ostatnim czasie nas zachwycało i zaskakiwało.

źródło: www.wrotapodlasia.pl

Kategoria: Aktualności, Kulturalne, Miejskie