Pół wieku przedszkola nr 4

Dodano: 4 października 2013

przedszkole 4Wczoraj w dużej sali Suwalskiego Ośrodka Kultury Przedszkole nr 4 obchodziło jubileusz 50-lecia swojego istnienia. Z tej okazji dzieci uczęszczające do przedszkola przygotowały cykl artystyczny. Nie obyło się również bez życzeń i podziękowań. W uroczystości wzięli udział między innymi Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk oraz suwalscy radni.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia historii placówki. Dyrektor – Danuta Palczewska – przypomniała kilka najważniejszych faktów z życia przedszkola.

– Przedszkole powstało w 1963 roku i mieściło się przy ulicy Marchlewskiego. W 1992 przenieśliśmy się do obecnego budynku przy ulicy Marii Skłodowskiej – Curie – mówiła dyrektor Palczewska.

Po historii przyszedł czas na niemal dwugodzinny cykl artystyczny przygotowany przez wychowanków przedszkola. Dopiero na koniec życzenia.

– Dziękuję Dyrekcji i pracownikom Przedszkola nr 4 w Suwałkach za zaangażowanie i troskliwą opiekę, jaką są otoczone przedszkolaki w tutejszej placówce – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Z okazji tego pięknego jubileuszu przygotowaliśmy specjalny prezent.

Na ręce dyrektor Danuty Palczewskiej Prezydent Suwałk wręczył czek na 10.000 złotych, która od razu zadeklarowała, że kwota zostanie przeznaczona na zabawki dla wszystkich dzieci.

Życzenia składali również: poseł Jarosław Zieliński, radni Rady Miejskiej z Andrzejem Turowskim na czele, przedstawiciele Podlaskiego Kuratorium Oświaty oraz rodzice i pracownicy przedszkola.

Kategoria: Aktualności, Miejskie