Poznaj projekty zakwalifikowane do SBO 2019

Dodano: 1 października 2018

22 października mieszkańcy Suwałk rozpoczną głosowanie na projekty, które zgłoszono do Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Do wykorzystania jest ponownie kwota 2,6 mln zł. Zespół oceniający projekty zdecydował o umieszczeniu na Karcie do głosowania 9 projektów inwestycyjnych „małych” (o wartości do 100 tys. złotych), 7 projektów inwestycyjnych „dużych” (o wartości do 800 tys. złotych) oraz 8 projektów „kulturalnych lub społecznych” (o wartości do 20 tys. złotych).

Wśród projektów umieszczonych na karcie do głosowania znalazł się 1 projekt wpisany „warunkowo” z uwagi na przeciągającą się procedurę przekazania terenu pod projekt. Przekazanie działki będzie warunkiem decydującym o ostatecznym przyjęciu projektu do realizacji w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego w 2019 roku. W przypadku, gdyby działka nie została przekazana projekt nie będzie mógł być zrealizowany.

Ponadto Zespół podjął decyzję o odrzuceniu 6 złożonych projektów: 2 projektów „małych”, 2 projektów „dużych” i 2 projektów kulturalnych lub społecznych.

Z projektami zakwalifikowanymi do głosowania oraz przyczynami odrzucenia niektórych z nich można zapoznać się tutaj.

Kategoria: Aktualności, Miejskie