Ppłk Mariusz Cisek nowym dowódcą suwalskiego dywizjonu

Dodano: 3 kwietnia 2017

W sobotę (1 kwietnia) powitano nowego dowódcę 14 Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach. W wydarzeniu wzięli udział: żołnierze, przedstawiciele władz rządowych: Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Bohdan Józef Paszkowski, wojewoda podlaski, a także samorządowych ze Zdzisławem Przełomcem ,Przewodniczącym Rady Miejskiej i Łukaszem Kurzyną, zastępcą Prezydenta Suwałk na czele.

Podpułkownik Mariusz Cisku wraz z objęciem dywizjonu otrzymał awans na podpułkownika. Nowego dowódcę przedstawił pułkownik Jacek Wera, dowódca 11 Mazurskiego Pułku Artylerii, któremu podlega suwalski dywizjon. Podpułkownik Mariusz Cisek karierę wojskową rozpoczął w latach 90-tych, kiedy to wstąpił do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu. Przeszedł szereg szczebli wojskowych i brał udział w misjach wojskowych w Kosowie, Syrii i Afganistanie.

Podpułkownik Mariusz Cisek w swoim wystąpieniu zapowiedział, że dołoży wszelkich starań, aby utrzymać dobre imię suwalskiego dywizjonu.

– Na pana ręce przekazuję wyjątkowy symbol naszego Miasta jakim jest flaga Suwałk z nadzieją, że będzie Pan zawsze pamiętał o swoim dywizjonie, jego żołnierzach i mieście w którym pełni tą ważną  i wyjątkową służbę jakim jest dowództwo nad suwalską jednostką wojskową. Liczę również na dobrą współpracę z suwalskim samorządem – powiedział Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.

Kategoria: Aktualności, Miejskie