Przetarg na budowę dwóch dróg osiedlowych

Dodano: 9 marca 2018

Miasto Suwałki właśnie rozpoczęło procedurę poszukiwania wykonawcy ulic Władysława Jagiełły i Kazimierza Wielkiego. Inwestycja ma powstać do 31 sierpnia tego roku. To już kolejne w tym roku postępowanie przetargowe dotyczące budowy dróg osiedlowych.

Mieszkańcy dwóch wyżej wspomnianych ulic już od września będą mogli cieszyć się z zupełnie nowych dróg. Przed ich domami zostanie wybudowana ulica z kostki betonowej z kanalizacją deszczową. Będą chodniki, parkingi oraz wykonane zjazdy na posesje. Do tego oczywiście oświetlenie, trawniki i niezbędne oznakowanie.

Firmy chętne do wystartowania w przetargu powinny złożyć swoje oferty do 22 marca. Szczegóły przetargu można znaleźć TUTAJ.

W sumie Miasto Suwałki ogłosiło w tym roku już 4 przetargi na budowę dróg osiedlowych. To ulica Zastawie, Knuta Olofa Falka oraz drogi dojazdowe do szeregówek przy ul. Sikorskiego.

W przypadku pierwszej z ulic postępowanie zostało już rozstrzygnięte. Drogę dojazdową do osiedla przy ul. Zastawie wybuduje suwalska firma DANBUD za 1 198 500 zł. Z kolei w przypadku drugiej drogi są znane już oferty. Najkorzystniejszą opiewającą na 464 968 zł złożył Zakład Ogólnobudowlany i Drogowy Stankiewicz z Suwałk. Firmy chętne budować drogę przy ul. Sikorskiego poznamy 14 marca.

W 2018 roku na budowę dróg osiedlowych w budżecie miasta zarezerwowano ponad 10,5 mln zł.

– Od trzech lat konsekwentnie realizujemy te inwestycje drogowe, które wynikają z planu budowy dróg lokalnych w Suwałkach. Na chwilę obecną program jest wykonany w 100%. W tych trzech latach powstały między innymi drogi na osiedlu Kamena: Północna Wileńska i Kowieńska, osiedlu Hańcza: Ełcka, Giżycka czy osiedlu Staszica: Ogrodowa, Piękna, Miodowa i Kołłątaja – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk W tym roku przed nami zakończenie budowy kolejnych ulic na osiedlu Hańcza oraz budowa zupełnie nowej drogi osiedlowej za osiedlem Polna, która połączy ul. Sportową z ul. Utratadodaje Prezydent Suwałk.

Kategoria: Aktualności, Gospodarcze, Miejskie