Przetarg na budowę hali sportowo-widowiskowej

Dodano: 17 lipca 2017

Urząd Miejski ogłosił w piątek (14.07) przetarg na budowę hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Zarzecze 26. Termin zakończenia inwestycji to 20 maja 2019 r. Oferty można składać do 23 sierpnia 2017 r. do godz. 10.00.

Szczegółowe informacje na temat przetargu znajdują się TUTAJ.

W ramach inwestycji zostaną wykonane:

— roboty rozbiórkowe elementów żelbetowych, sieci oraz wycinka drzew będących w kolizji z projektowanym budynkiem i przyłączami,

— budowa przyłączy wodociągowych, przyłączy kanalizacji sanitarnej, przyłączy kanalizacji deszczowej, budowa sieci elektrycznej, budowę sieci telekomunikacyjnej,

— budowa linii kablowej SN-20kV od istniejącej trafostacji (róg ul. Zastawie i Powstańców Wielkopolskich) do nowoprojektowanej na terenie projektowanej hali sportowo –widowiskowej,

— budowa budynku hali sportowo widowiskowej przy ul. Zarzecze 26 w Suwałkach wraz z instalacjami w tym:

instalacje elektryczne, teletechniczne, sanitarne, wentylacyjne, klimatyzacyjne.

— montaż i dostawa wyposażenia budynku hali sportowo widowiskowej,

— budowa oświetlenia zewnętrznego,

— kompletne wyposażenie obiektu,

— budowa parkingów, placów, dróg dojazdowych, ciągów pieszych, zieleni oraz urządzenie terenu.

 

W Suwałkach powstanie kolejna, wielofunkcyjna infrastruktura sportowa, która będzie służyła i pierwszoligowym Wigrom i siatkarzom Ślepska i innym klubom. W obiekcie będzie można realizować wiele różnego rodzaju sportowych i kulturalnych przedsięwzięć – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że Miasto Suwałki otrzymało na budowę hali 10 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Hala sportowo-widowiskowa za około 25 mln zł powstanie przy stadionie piłkarskim przy ul. Zarzecze 26 w Suwałkach.

Inwestycja ma już gotową dokumentację techniczną, pozwolenie na budowę i nazwę. Nowy obiekt będzie nosił nazwę Suwałki Arena. To nazwa, którą w drodze konkursu, zaproponowali sami mieszkańcy.

W opracowanej dokumentacji hali przyjęto, że powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 6634 m², a wysokość budynku około 16 m. W projektowanej hali o wysokości 12,8 m zaplanowano łączną powierzchnię sportową o wielkości 1745 m², w tym boiska do: siatkówki (9×18 m), koszykówki (15×28 m) i piłki ręcznej (20×40 m), a także trybuny na 2165 miejsc. Zaplanowano również między innymi salę treningową (14 x 24 m) o wysokości 8 m i łącznej powierzchni 340 m².

Budowa hali sportowo-widowiskowej tej wielkości jest niezbędna dla rozwoju bazy sportów wyczynowych w Suwałkach i regionie. Trzeba podkreślić, że w województwie podlaskim, a także w promieniu około 200 km od Suwałk, nie ma hali sportowo-widowiskowej o projektowanych parametrach funkcjonalno-przestrzennych.

W tegorocznym budżecie miasta są już zabezpieczone środki, w wysokości 4 mln zł, które pozwolą na rozpoczęcie budowy hali. W ciągu półtora roku nowy obiekt sportowy przy ul. Zarzecze 26 powinien być gotowy do przyjęcia sportowców.

 

 

Kategoria: Aktualności, Miejskie